Kibicuj na plaży

To świetna wiadomość dla fanów piłki nożnej! Na otwockiej plaży miejskiej działa już ogólnodostępna strefa kibica, gdzie można dopingować Biało-Czerwonych i oglądać mecze mistrzostw Europy.

jeee

Mieszkańcy Otwocka mogą wspólnie kibicować reprezentacji Polski podczas Euro 2016. Plaża miejska przy ul. Turystycznej zaprasza na transmisje z mistrzostw Europy. To właśnie tam została uruchomiona strefa kibica. Na fanów piłki nożnej czekają trzy duże plazmy i projektor, na których będą wyświetlane mecze. Organizatorzy zadbali o 200 miejsc siedzących pod parasolami. – Oprócz tego można bezpłatnie wypożyczyć jeden ze stu leżaków – zachęca w rozmowie z „Linią” Bartek Kotliński. Kibice będą też mogli oglądać równolegle dwa różne mecze, jeśli będą transmitowane w tym samym czasie.

Otwocką strefę kibica udało się uruchomić w ostatniej chwili, tuż przed rozpoczęciem Euro we Francji. Jeszcze cztery dni przed pierwszym gwizdkiem, 6 czerwca na posiedzeniu komisji kultury, sportu i turystyki dyskutowano, że już jest za późno i że pomysł jest za drogi w realizacji. Jakiś czas temu do urzędu miasta zgłosiły się dwie firmy, które były  nim zainteresowane, ale wycofały się. – Jedna strefa kibica miała znajdować się na terenach z tyłu pomiędzy Orlikami a OKS-em, druga – w parku miejskim. Jednak jedni i drudzy pomysłodawcy zrezygnowali, ponieważ biorąc pod uwagę nakłady, które trzeba było ponieść, nie było to dla nich atrakcyjne. Wiem, że otworzą takie strefy nad morzem – mówił na komisji Andrzej Wysoczański, naczelnik wydziału kultury i promocji otwockiego urzędu miasta. – Możemy się zastanowić, czy sami jako miasto chcemy taką strefę stworzyć. Wiąże się to ze sporymi kosztami praw autorskich, infrastruktury, ochrony terenu. Możemy policzyć, ile by to kosztowało – dodał.

Radni oczekiwali od naczelnika konkretnych rozwiązań i dziwili się, dlaczego nie zwrócił się do rady miasta, kiedy oferenci proponowali uruchomienie w Otwocku strefy kibica, bo może znalazłyby się pieniądze na jej dofinansowanie. – Taka propozycja do rady nie trafiła, pan naczelnik powiedział, że jest to niemożliwe. A przewodniczący komisji kultury, sportu i turystyki radny Jarosław Łakomski zadzwonił do osoby, która prowadzi plażę miejską, żeby zorientowała się, jakie są koszty uzyskania potrzebnych licencji i pozwoleń. Okazało się, że już kwota 7 tys. zł pozwoli na uruchomienie strefy kibica na plaży, gdzie będzie można wspólnie oglądać mecze – poinformował na sesji 9 czerwca przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski. Radni przegłosowali wtedy, aby przeznaczyć te pieniądze z budżetu miasta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.