Żegańska częściowo przejezdna

Dobra wiadomość dla kierowców. Można już jeździć nowo wybudowanym odcinkiem ul. Żegańskiej w Wawrze, między skrzyżowaniami z ul. Pożaryskiego i ul. Dworcową.

zeganska

Kierowcy mają do dyspozycji dwie nowe jezdnie, każda po dwa pasy ruchu, a piesi – nowe chodniki – zapewnia Konrad Rajca z urzędu w Wawrze. – Są też nowe oświetlenie oraz dwa ronda – jedno na skrzyżowaniu z ulicą Dworcową, a drugie z ul. Pożaryskiego – tłumaczy. Inwestycję realizuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie.

Odcinek ul. Żegańskiej został oddany do użytku z kilkudniowym opóźnieniem, bo drogowcom nie udało się zakończyć robót w terminie. Okazało się, że do projektu trzeba było wprowadzić zmiany w organizacji ruchu. Fragment między ulicami Pożaryskiego i Dworcową jest już przejezdny. – Otwarcie kolejnego odcinka ul. Żegańskiej, od ul. Dworcowej do ulic Patriotów i Szpotańskiego, planowane jest w lipcu – mówi Agata Choińska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

To jednak nie koniec budowy w tej okolicy. Do listopada będą trwały roboty przy budowie tunelu w okolicy stacji kolejowej w Międzylesiu oraz dwóch tuneli dla pieszych prowadzących do stacji PKP.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.