Wielkie poszukiwania Uli

Nie masz planów na najbliższą sobotę? Koniecznie zabierz rodzinę i przyjaciół i przeżyjcie razem fascynującą przygodę w mieście. W sobotę, 18 czerwca o godz. 10 w Aninie odbędzie się terenowa gra miejska „Gdzie jest Ula?”.

wawer-150 logo

Na uczestników zabawy czeka wiele atrakcji. Wawerskie Centrum Kultury przygotowało terenową grę miejską w formie questu historycznego pod hasłem: „Gdzie jest Ula?”. – Fabuła gry osadzona jest w końcu lat 70. XX wieku. Jej trasa prowadzi przez historycznie i kulturowo ważne miejsca w Aninie – tłumaczą organizatorzy. – Uczestnicy zapoznają się z realiami życia w tamtych czasach, porównają rzeczywistość sprzed 40 lat z tą współczesną. Będzie to dotyczyło m.in. obiektów, architektury i stylu życia – wyjaśniają.

Udział w grze terenowej jest nie tylko okazją do pogłębienia wiedzy historycznej, ale również integracji uczestników i aktywnego wypoczynku. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, np. ognisko i pieczenie kiełbasek, dzielenie się wspomnieniami przez mieszkańców, wspólne śpiewanie piosenek przy akompaniamencie gitary. Wystąpi też zespół Tikau Band ze Stowarzyszenia „Chata z Pomysłami”. Podczas gry miejskiej będzie można także zwiedzić odtworzone przez grupę rekonstrukcyjną wnętrza komisariatu MO.

Start: 18 czerwca (sobota), godz. 10, zbiórka przed liceum przy ul. Alpejskiej 16
Szczegły pod nr tel. 22 815 41 40

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.