Wielkie poszukiwania Uli

Nie masz planów na najbliższą sobotę? Koniecznie zabierz rodzinę i przyjaciół i przeżyjcie razem fascynującą przygodę w mieście. W sobotę, 18 czerwca o godz. 10 w Aninie odbędzie się terenowa gra miejska „Gdzie jest Ula?”.

wawer-150 logo

Na uczestników zabawy czeka wiele atrakcji. Wawerskie Centrum Kultury przygotowało terenową grę miejską w formie questu historycznego pod hasłem: „Gdzie jest Ula?”. – Fabuła gry osadzona jest w końcu lat 70. XX wieku. Jej trasa prowadzi przez historycznie i kulturowo ważne miejsca w Aninie – tłumaczą organizatorzy. – Uczestnicy zapoznają się z realiami życia w tamtych czasach, porównają rzeczywistość sprzed 40 lat z tą współczesną. Będzie to dotyczyło m.in. obiektów, architektury i stylu życia – wyjaśniają.

Udział w grze terenowej jest nie tylko okazją do pogłębienia wiedzy historycznej, ale również integracji uczestników i aktywnego wypoczynku. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, np. ognisko i pieczenie kiełbasek, dzielenie się wspomnieniami przez mieszkańców, wspólne śpiewanie piosenek przy akompaniamencie gitary. Wystąpi też zespół Tikau Band ze Stowarzyszenia „Chata z Pomysłami”. Podczas gry miejskiej będzie można także zwiedzić odtworzone przez grupę rekonstrukcyjną wnętrza komisariatu MO.

Start: 18 czerwca (sobota), godz. 10, zbiórka przed liceum przy ul. Alpejskiej 16
Szczegły pod nr tel. 22 815 41 40

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.