Lato nad Świdrem

Bujające reggae w tle, saksofonowe solo, „Cykady na cykladach” Maanamu – koncert disco polo na otwarcie otwockiej plaży miejskiej kilka razy zaskoczył uczestników. Sezon zabawy nad Świdrem właśnie się rozpoczął i potrwa do połowy września.

Mamy sporo pomysłów, w każdy weekend coś się będzie działo. Dużo muzyki, koncerty na żywo, imprezy sportowe, konkursy – wymienia Bartosz Kotliński z firmy BK VIP, zarządzający otwocką plażą. – Nawiązaliśmy też współpracę ze stacją TOTV, która będzie u nas regularnie gościć ze swoją kamerą, więc każdy ma teraz szansę na pięć minut sławy, wystarczy trochę odwagi – dodaje.

Sezon imprez na plaży rozpoczął się 3 czerwca. Discopolowy koncert zespołów Dance Project, New X, Marvel i gwiazdy wieczoru Exaited przyciągnął co najmniej tysiąc osób. Piaszczyste boisko do siatkówki zamieniło się tego wieczoru w gorący parkiet, a szalona zabawa trwała do późna. W powietrzu czuć było zbliżające się lato!

Przed nami trzy miesiące imprez nad brzegiem Świdra. Dominować będzie muzyka taneczno-dyskotekowa, ponieważ jest sprawdzona i działa jak magnes, a ponadto zespoły z tej półki promuje stacja TOTV, która także sponsoruje ich występy. Nie znaczy to jednak, że nie ma szans na urozmaicenie sezonu.

– Jeśli są młode kapele, które chciałyby zagrać za darmo czy raczej za piwko i jedzenie, to gorąco zapraszam. Scena plażowa jest do dyspozycji – podkreśla Kotliński. Powstał też pomysł, by we współpracy z „Linią Otwocką” zorganizować wakacyjny przegląd, a może konkurs zespołów. Warunek jest jeden – muszą grać muzykę, która umili plażowiczom czas, a to znaczy, że nie będzie miejsca na ostry rock czy metal. Najmilej widziane będą grupy grające np. energetyczne ska, reggae, funk, bluesa, lekki jazz czy nawet tzw. wiązanki przebojów. Szczegóły wkrótce! Życzymy udanych wakacji nad Świdrem!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.