Ostateczny wyrok dla Mariusza N.

Spędzi 12 lat w więzieniu i ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za śmiertelne potrącenie 13-letniego Patryka w Czarnówce – tak orzekł Sąd Najwyższy, który kilka dni temu odrzucił kasację złożoną przez obronę Mariusza N.

piczak

Dwa lata po tragicznym wypadku w Czarnówce w gminie Wiązowna zapadł ostateczny wyrok dla Mariusza N. 34-letni mieszkaniec Otwocka śmiertelnie potrącił Patryka, który, 11 grudnia 2013 r. wracał ze starszą siostrą ze szkoły do domu. Kierowca uciekł, nie udzielając chłopcu pomocy. Po zdarzeniu Mariusz N. ukrywał się we Francji, gdzie go zatrzymano. O sprawie „Linia” pisała wiele razy.

W marcu 2015 r. Sąd Rejonowy w Otwocku skazał Mariusza N. na osiem lat więzienia i orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia samochodów. Natomiast we wrześniu 2015 r. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga, jako sąd odwoławczy, podwyższył karę i skazał 34-letniego mieszkańca Otwocka na 12 lat. Wyrok był prawomocny, ale obrona skorzystała jeszcze z możliwości zaskarżenia go, składając kasację do Sądu Najwyższego. Trzech sędziów SN nie miało wątpliwości. We wtorek, 7 czerwca sąd uznał, że obrona nie ma racji, i odrzucił kasację jako bezzasadną. Tym samym wyrok jest już prawomocny i ostateczny.

2 komentarze do “Ostateczny wyrok dla Mariusza N.

 • 15 czerwca 2016 o 11:57
  Permalink

  12 lat to stanowczo za mało za śmierć dziecka!!! Tylko dożywocie bo dł mnie to zbrodnia rangi zabójstwa!

  Odpowiedz
 • 15 czerwca 2016 o 17:44
  Permalink

  12 lat tyle jest warte życie dziecka😪 W jakim kraju my żyjemy😤 Jakie okoliczności wpłynęły na brak wyroku dożywocia? Ahh pewnie to potrącenie sprzed kilku lat i smierć tamtego człowieka!!! Tak z pewnością już nie wsiądzie za kierownicę. Pytanie na kogo padnie następnym razem😕

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.