Zalśnią w słońcu chromy

Już w najbliższą sobotę, 18 czerwca odbędzie się trzecia edycja pięknie rozwijającej się imprezy dla miłośników oldtimerów. Tym razem spotykamy się  w parku miejskim.
Tak było przed rokiem  w Świdrze. W parku  pojawi się na pewno  znacznie więcej  stylowych pojazdów
Tak było przed rokiem w Świdrze. W parku pojawi się na pewno znacznie więcej stylowych pojazdów

Od olśniewających skrzydlaków z ojczyzny bizonów, po urocze smyki w typie Mini Morrisa. Od przedwojennego motocykla BMW R-12, po węgierskie Pannonie. Od VW T2 „ogórka”, po niezwykle rzadkiego Fiata 900 Pulmino. Podczas sobotniego zlotu będziemy wzdychać, „ochać i achać”, podziwiając najróżniejsze perełki motoryzacji. Ma być jeszcze ciekawiej niż przed dwoma laty i przed rokiem, gdy zlot jeszcze raczkował w Świdrze.

Organizatorzy spodziewają się co najmniej stu pojazdów, nie tylko z najbliższej okolicy. Na pewno pojawi się kilka wyjątkowych modeli i będzie się czym zachwycać. Nie zabraknie też konkursów, foodtrucków, ogródka piwnego, atrakcji dla dzieci i innych niespodzianek. Planowany jest również przejazd zgromadzonymi pojazdami ulicami Otwocka.

– Wstęp jest wolny. Zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji, a w szczególności tej klasycznej, aczkolwiek każdy jest mile widziany. Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać jak największą liczbę klasycznych pojazdów. Jeśli macie stylowe auta z epoki, czekamy z otwartymi ramionami, nie trzeba się wcześniej zgłaszać, spontaniczni goście też mogą się pojawiać, miejsca w parku starczy dla wszystkich – zachęca Mariusz Czajka, organizator zlotu.

Nowinką jest też fakt, że tym razem za całym wydarzeniem stoi już oficjalnie powołany właśnie do życia Otwocki Klub Pojazdów Zabytkowych „Oldtimer”. O planach i pomysłach inicjatorów napiszemy już wkrótce. „Linia Otwocka” jest patronem medialnym zlotu.

Park miejski, Otwock, sobota, 18.06, godz. 13

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl