Ludowo i rockowo

Zespół Happysad (na zdj.) będzie gwiazdą niedzielnego festiwalu w otwockim parku miejskim. Najważniejsi bohaterowie tego dnia to jednak lokalni rzemieślnicy i artyści, którzy zaprezentują się na dziesiątkach stoisk i scenie.

Happysad

W tym roku festiwal ma większy rozmach i trwa aż dwa dni. W sobotę, 25 czerwca zaplanowano targ staroci „Z ręki do ręki”, będący świetną okazją do pozbycia się zbędnych rzeczy, które możemy wymienić lub sprzedać. Asortyment może być różnoraki: od starych książek, poprzez zabawki, ubrania i bibeloty, po meble. W programie jest też czytelnia „Na leżakach” i ciekawe spotkania; o nadwiślańskim Urzeczu opowie Łukasz Maurycy Stanaszek, walory turystyczne przedstawi Paweł Ajdacki, a Robert Lewandowski podzieli się wiedzą o rewitalizacji świdermajerów. Po południu odbędą się też Otwocki Piknik Muzyczny oraz koncert muzyki żydowskiej (czytaj na str. 35), a w józefowskiej Willa Jeżewo będzie miała miejsce X Wieczornica Poetycka „Od Piasta do Grota”.

W niedzielę część główna, czyli wystawcy i koncerty. Nie zabraknie artystów ludowych, wyrobów regionalnych, zdrowej żywności, lokalnych stowarzyszeń, fundacji. Na scenie wystąpią jak zawsze muzyczne reprezentacje wszystkich gmin i wyjątkowi goście.

Koncerty rozpocznie o godz. 17 występ zespołu Klezmafour, który sięga po muzykę klezmerską i bałkańską, serwując ją w rockowym wydanie. Po nich pojawi się grupa Lorein  (godz. 18) grająca indie rocka, następnie formacja OCN (godz. 19.15), wcześniej występująca pod szyldem Ocean, serwująca solidnego, wpadającego w ucho rocka. Na finał (godz. 20.30) porwie nas gwiazda wieczoru, której przedstawiać nikomu nie trzeba – Happysad, nieustannie ulubieńcy publiczności. To będzie gorący wieczór!

Park Miejski, sobota, 25.06, godz. 12-19 i niedziela, 26.06, godz. 13-22, wstęp wolny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.