Zamknięte rondo przy Adrii

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo w najbliższym czasie czekają ich poważne utrudnienia w ruchu. Od poniedziałku, 27 czerwca zamknięte jest już rondo Raczkowskiego (przy sklepie Adria). Następnie remontowana będzie ul. Karczewska, a potem Armii Krajowej

rondo adria remont.

Początek wakacji to także początek remontów na otwockich drogach. Zarząd Dróg Powiatowych zaczął od przebudowy zniszczonego, dziurawego ronda na skrzyżowaniu ul. Karczewskiej, Przewoskiej i Hożej. Zostaną tu wymienione krawężniki, nawierzchnia pierścienia przejezdnego oraz nawierzchnia jezdni na rondzie i dojazdach do niego.

Organizacja ruchu na czas prac budowlanych przewiduje zamknięcie ul. Karczewskiej od skrzy-żowania z ul. Batorego do ronda Raczkowskiego. Ale drogowcy jeszcze zastanawiają się, czy zamknąć od razu cały odcinek ulicy, czy na razie tylko rondo. Objazdy wyznaczono ul. Andriollego i Matejki do ul. Batorego. Na wykonanie prac, które obejmują także położenie nowej asfaltowej nawierzchni na ul. Karczewskiej, ZDP ma całe wakacje. Być może remont uda się jednak zakończyć wcześniej.

– Jak zrobimy, to otworzymy. Na pewno nie będziemy specjalnie przeciągać robót, bo zdajemy sobie sprawę, że jest to ważna droga dla kierowców. Dołożymy wszelkich starań, żeby prace zostały przeprowadzone sprawnie, a remont był zrobiony tak, jak trzeba – zapewnia w rozmowie z „Linią” dyrektor ZDP Marek Płaczek.

Podczas wakacji ZDP będzie realizował także inne inwestycje drogowe w Otwocku. Następną ma być remont ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Filipowicza do ul. Powstańców Warszawy. Na czas robót fragment ulicy przy magistracie zostanie zamknięty. O konkretnych terminach rozpoczęcia prac i związanych z tym utrudnieniach dla kierowców będziemy na bieżąco informować na łamach „Linii”.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.