Zostań ratownikiem

Co robić, jeśli będziesz świadkiem wypadku samochodowego lub innego groźnego zdarzenia? Strażacy przeszkolą każdego, jak krok po kroku właściwie pomóc poszkodowanej osobie. To wspólna akcja „Linii”, PSP i OSP. Pierwszy pokaz odbędzie się w niedzielę, 3 lipca na boisku piłkarskim w Lubicach w gminie Kołbiel

red-cross

Nie trzeba być ratownikiem, aby móc ocalić ludzkie życie. Teraz mieszkańcy powiatu otwockiego mają okazję skorzystać z darmowego szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. „Linia” wspólnie ze strażakami organizuje cykl spotkań podczas, których będzie można nauczyć się, jak krok po kroku skutecznie udzielić ofiarom pierwszej pomocy, jeszcze zanim przyjadą służby ratownicze.

Pierwszą okazję do zdobycia wiedzy nt. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej będziemy mieli już w najbliższą niedzielę, 3 lipca na boisku piłkarskim w Lubicach, podczas Pikniku Strażacko–Rodzinnego. Imprezę rozpocznie o godz. 14 uroczysta msza polowa. Po wspólnej modlitwie wystąpi Kapela Praska. Następnie odbędzie się pokaz ratownictwa medycznego z udziałem zawodowych strażaków z PSP i ochotników z OSP. Po pokazie razem ze strażakami będziemy mogli na fantomach prze- ćwiczyć  metody udzielania pierwszej pomocy.

– W ten sposób raz nabyte umiejętności mogą ocalić życie naszego bliskiego lub kogoś innego, kto będzie potrzebował pomocy – podkreśla st. bryg. Mariusz Zabrocki, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku.

Marek Mazek, wiceprezes OSP Lubice, dodaje, że taka wiedza i umiejętności powinny być sukcesywnie poszerzane i utrwalane. – Dlatego na spotkanie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu otwockiego – zachęca wiceprezes Marek Mazek.

Podczas imprezy można również spróbować będzie, pysznej grochówki. Natomiast na dzieci czeka moc bezpłatnych atrakcji. Strażacki piknik zakończy się huczną zabawą taneczną.

O kolejnych spotkaniach i imprezach, podczas których będzie można posiąść praktyczną wiedzę nt.  udzielania pierwszej pomocy, będziemy informowali w kolejnych numerach „Linii”.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.