Honda uderzyła w skuter

Prawdopodobnie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło w środę, 22 czerwca w Celestynowie. Jadący skuterem 13-letni chłopiec z licznymi obrażeniami trafił do szpitala w Warszawie

hond

Do zdarzenia doszło około godz. 15 na ul. Wojska Polskiego. Od strony drogi krajowej nr 50 hondą civic jechała 29-letnia mieszkanka Warszawy. Gdy dojeżdżała do skrzyżowania z ul. Reymonta, z lewej strony wyjechał nagle skuter kierowany przez chłopca. Kobieta zdążyła tylko wcisnąć hamulec. To jednak nie wystarczyło i honda uderzyła w pojazd nastolatka.

– To wszystko działo się tak szybko. Nie wiem, jak i kiedy skuter znalazł się przed moim samochodem. Zobaczyłam go już na masce. Nic nie mogłam zrobić – tłumaczy kierująca samochodem kobieta.

Na szczęście zarówno auto, jak i skuter nie jechały szybko. 13-letni mieszkaniec Celestynowa mimo upadku na asfalt poza licznymi otarciami skóry nie doznał poważniejszych obrażeń, nie stracił nawet przytomności. Na miejsce zdarzenia szybko przybyły służby ratownicze. Załoga karetki pogotowia po doraźnym opatrzeniu ran nastolatka, z uwagi na jego wiek, podjęła decyzję o przetransportowaniu go do szpitala dziecięcego przy ul. Niekłańskiej
w Warszawie. To zadecydowało o kwalifikacji tego zdarzenia przez policję, która będzie prowadzić czynności w sprawie wypadku drogowego, a nie kolizji. Przybyli na miejsce policjanci z otwockiej drogówki ustalili, że sprawcą zdarzenia był 13-latek, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.