OPWiK będzie lało wodę

Miejskie upały już nie będą takie męczące! Podczas wakacji w wyjątkowo gorące dni będzie można ochłodzić się na ulicach Otwocka dzięki nowoczesnym kurtynom wodnym. Tę przyjemną atrakcję zafundowało mieszkańcom Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Takie kurtyny wodne będą rozstawione w Otwocku. Na słupkach pojawią się logo 100-lecia miasta i OPWiK

Gdy na dworze z nieba leje się żar, dobrze jest choć na chwilę się ochłodzić. Do tej pory mieszkańcy Otwocka mogli skorzystać z jednej kurtyny wodnej rozstawianej podczas upałów przez strażaków na Skwerze VII Pułku Łączności, w tzw. małpim gaju. Ale to już przeszłość.

Siedem kurtyn

OPWiK kupiło siedem nowoczesnych kurtyn wodnych, w tym dwa słupki wytwarzające mgiełkę wodną które będą ustawione w głównym punktach miasta. Są to nowoczesne instalacje.

– W tej chwili przygotowujemy przyłącza umożliwiające pod- łączenie kurtyn do sieci wodociągowej i oczekujemy na realizację dostawy. Instalacje zostaną ustawione w miejscach o dużym natężeniu ruchu na skwerze: Lennestadt, przy ulicach Matejki/Batorego, Andriollego/Mysiej oraz skrzyżowaniach ulic: Powstańców Warszawy z Karczewską, Świderskiej z Orlą (przy przejściu na bazar Rampa), a także w pasażu przy ul. Kupieckiej i Andriollego (na wysokości nr 36) – informuje Piotr Chruszczyk, kierownik Działu Zamówień Publicznych i Obsługi Klienta w OPWiK.

Oszczędnie i tanio

Zakup kurtyn był możliwy dzięki współpracy OPWiK z urzędem miasta, który pokrywa koszt wykonania przyłączy oraz eksploatacji. Nowe instalacje mają być oszczędne pod względem zużycia wody i tanie w użytkowaniu.

– OPWiK przywiązuje dużą wagę do ekologii, w tym do oszczędzania wody. Urządzenia, które staną w naszym mieście, charakteryzują się jej minimalnym zużyciem – ok. 60 litrów na godzinę. Dla porównania kurtyna strażacka potrafi pochłonąć nawet kilkaset litrów wody na minutę. Dzienny koszt działania jednej kurtyny wyniesie tylko ok. 3 zł – zwraca uwagę Chruszczyk.

Nowe urządzenia będzie można wypróbować już na przełomie czerwca i lipca we wskazanych miejscach.
– Mam nadzieję, że nasze kurtyny przyniosą mieszkańcom Otwocka wytchnienie i dadzą wiele radości – mówi przedstawiciel OPWiK.

 

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.