Gimnazjalistka terrorystka

Ta nastolatka ma więcej policyjnych zarzutów niż świeczek na urodzinowym torcie. 14-letnia Anna wpadła w nieodpowiednie towarzystwo. Gimnazjalistka od roku terroryzowała własną mamę i starszą siostrę, które okradała i biła. Wreszcie zdesperowana kobieta doniosła na policję na własne dziecko.

dziew pas

To się w głowie nie mieści, a jednak zdarzyło się naprawdę. Mama 14-letniej gimnazjalistki musiała w końcu wezwać policję, bo nie dawała już sobie rady z nastoletnią córką. 54-letnia kobieta mieszka wraz z dwiema córkami w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Wawra. Zawsze starała się, aby dziewczynkom niczego nie brakowało. Dbała, by dobrze się uczyły i były szczęśliwe. Jednak młodsza córka, 14-letnia Anka, wpadła w złe towarzystwo.

Nastolatce wciąż było mało pieniędzy. Żeby je zdobyć, terroryzowała i okradała swoją mamę i o pięć lat starszą siostrę. Kobieta próbowała przemówić córce do rozumu, ale bezskutecznie. 14-latka stawała się coraz zuchwalsza i bardziej agresywna. Matka nie wiedziała, co robić i jak pomóc zbuntowanej dziewczynie. Zdesperowana, złożyła w końcu doniesienie na policję. – Z relacji kobiety wynikało, że nastolatka od blisko roku dopuszcza się regularnie przestępstw na szkodę jej i drugiej córki – mówi komisarz Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Praga Południe.

Okazało się, że rodzina gimnazjalistki przeżywała koszmar we własnym domu. Dziewczyna notorycznie kradła pieniądze i wynosiła wartościowe przedmioty. – Jej łupem padły m.in. biżuteria, odzież, kosmetyki. Suma strat sięgnęła kilkudziesięciu tysięcy złotych – dodaje komisarz Węgrzyniak.

Doszło nawet do tego, że matka była zmuszona zamontować zamki w drzwiach niektórych pomieszczeń i zamykać je na klucz. Jednak nawet to na niewiele się zdało, bo Anka włamywała się do pokoi. Nadal kradła, nie zwracając uwagi na błagania matki, które nie robiły na nastolatce żadnego wrażenia. W końcu dziewczyna posunęła się do przemocy.

– Zdarzyło się, że 14-latka dokonała rozboju na własnej siostrze – przyznaje komisarz Węgrzyniak. – Nastolatka pobiła ją, przewróciła na ziemię, wyrywała jej włosy i ukradła telefon – dodaje policjantka. Dziewczyna podniosła również rękę na własną matkę, którą uderzyła w twarz, szarpała i popychała.

Lista przewinień 14-letniej Anny jest bardzo długa. W końcu czara goryczy się przelała. Niedawno mama nastolatki powiedziała „dość” i powiadomiła stróżów prawa, prosząc nie tylko o interwencję, ale również o pomoc. Kobieta wierzy, że jej córka nie jest zła z natury, że trzeba ją ratować i skierować na leczenie. Okazało się, że postępowanie 14-latki było związane z zażywaniem narkotyków. Gimnazjalistka wciąż potrzebowała więcej pieniędzy, aby kupić kolejną porcję środków odurzających.

Sprawą agresywnej nastolatki zajęli się policjanci z Wawra. Prze- słuchali osoby z otoczenia dziewczyny i na podstawie zgromadzonych dowodów zatrzymali ją. Lista przewinień gimnazjalistki jest długa. Stróże prawa przedstawili 14-latce łącznie 19 zarzutów w związku z różnymi przestępstwami. – Nastolatka usłyszała 14 zarzutów kradzieży z włamaniem, oraz zarzuty dotyczące kradzieży, rozboju, uszkodzenia ciała matki. Odpowie również za przywłaszczenie sobie legitymacji innej nastolatki – wylicza komisarz Węgrzyniak. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego i dla nieletnich. To on zdecyduje, czy dziewczyna wymaga specjalistycznego leczenia. Gimnazjalistka na razie nie została umieszczona w żadnym ośrodku, wróciła do domu.

* Dla dobra sprawy imię nastolatki zostało zmienione

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.