Na wodnym szlaku z rowerem

Nareszcie! Miłośnicy aktywnego wypoczynku doczekali się promu z Wawra do Wilanowa. W lipcu i sierpniu łódź przez Wisłę będzie kursowała w każdy weekend. Natomiast ci, którzy preferują błogie lenistwo nad wodą, mogą korzystać z uroków Romantycznej Plaży położonej tuż obok małej przystani.

prom_wawer

Tego lata można odpocząć na wawerskiej plaży lub urządzić sobie wypad na drugą stronę Wisły. Podczas wakacji będzie kursował prom przewożący pieszych i rowerzystów. Na pokładzie drewnianej łodzi napędzanej motorowym silnikiem znajdzie się miejsce dla 10 osób i rowerów. Zadaszone łódki zapewnia Fundacja Szerokie Wody. O tej inicjatywie „Linia” informowała już 25 maja.

– W każdy weekend lipca i sierpnia w godz. 10-19 z naszej dzielnicy będzie można przedostać się na łodzi do Wilanowa, a także do Portu Czerniakowskiego – zapewnia Konrad Rajca z Urzędu Dzielnicy Wawer. Prom będzie odpływał z wybrzeża przy ul. Rychnowskiej (niedaleko ul. Romantycznej) na Nadwiślu i dobije do plaży w okolicach ul. Zaściankowej na Zawadach w Wilanowie. Dodatkowo prom z Wawra będzie dopływał także do Pomostu 511 w Porcie Czerniakowskim. Uruchomienie przeprawy współfinansuje pełnomocnik ds. zagospodarowania brzegów Wisły.

Przeprawa na drugi brzeg rzeki nie będzie droga. – Bilet kosztuje tylko 5 zł – mówi Konrad Rajca. Do Portu Czerniakowskiego bilet jest droższy o kilka złotych ze względu na większą odległość.

Na tym jednak nie koniec. Wawerski samorząd od dawna działa na rzecz ożywienia pięknych brzegów Wisły. Dzika plaża na terenie dzielnicy zamieniła się w piękne miejsce do odpoczynku z rodziną i przyjaciółmi. Uprzątnięto teren, wycięto krzaki i rozsypano kilka ton piasku.

– Pod koniec czerwca hucznie otworzyliśmy Romantyczną Plażę przy ul. Romantycznej – cieszy się Leszek Baraniewski, zastępca burmistrza dzielnicy Wawer. – Czysta plaża pełna miękkiego piasku będzie wielką atrakcją dla mieszkańców kochających letnie lenistwo i relaks nad wodą – zachęca Baraniewski.

Na plażowiczów czekają m.in. leżaki, miejsce na ognisko, boisko do siatkówki. Do końca roku powstanie tu jeszcze ścieżka rowerowa, plac zabaw dla dzieci, wieża widokowa i parking. Tereny nad brzegami Wisły nadzorować będą stołeczni policjanci z patrolu rzecznego.

Jak dojechać na Romantyczną Plażę? Z Wału Miedzeszyńskiego trzeba skręcić w ul. Romantyczną (niedaleko McDonald’s), na końcu drogi skręcić w prawo w ul. Rychnowską i pojechać nią jeszcze kilkaset metrów do końca. Nie można tam nie trafić!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.