Ułani przy wojewódzkiej

Piknik historyczno-militarny odbędzie się w najbliższą niedzielę, 10 lipca w Celestynowie.

piknik militarny celestynów

Moda na historyczne inscenizacje ma się świetnie. Lubimy w bezpiecznych warunkach podziwiać dzielnych wiarusów, zarówno dawnych wojów, np. w Czersku czy pod Grunwaldem, jak i tych późniejszych żołnierzy stylizowanych na XVII w. imprezach w Otwocku Wielkim albo najbardziej nam współczesnych, podczas pikników militarnych na Dąbrowieckiej Górze czy właśnie w Celestynowie.

Tym razem spotykamy się na zielonym terenie przy drodze wojewódzkiej nr 797, łączącej miejscowości Celestynów i Regut. Piknik zaczyna się o godz. 13. W programie znajdą się: widowisko historyczne (godz. 15), wystawa sprzętu wojskowego, pokaz fechtunku ułanów, gra terenowa, koncert muzyki z epoki, ognisko i inne atrakcje.

Podczas imprezy odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz Karolinki Nowak, 11-letniej niepełnosprawnej mieszkanki Celestynowa pozostającej pod stałą opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”: KRS 0000037904.

Piknik organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Celestynowie, partnerem jest Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Celestynów, patronami medialnymi są: Miesięcznik Samorządowy „Celestynka” i „Linia Otwocka”. Główni sponsorzy wydarzenia to: MKART Wytwórnia opakowań z tektury falistej oraz Zakłady Piekarskie „Oskroba”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.