Euro dla Trójkolorowych

Już po raz 12. na stadionie Mazura Karczew rozegrano młodzieżowy turniej piłkarski Karczewskie Małe Euro. Tegoroczna edycja okazała się szczęśliwa dla gospodarzy, którzy w finale po serii rzutów karnych pokonali KS Piaseczno

młodziezowa

W tym roku w Karczewie zagrało 10 zespołów (rocznik 2004 i młodsi) z dziewięciu klubów.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasze zaproszenie przyjęły drużyny liczące się na Mazowszu, takie jak KS Piaseczno czy Żyrardowianka. Trochę szkoda, że w ostatniej chwili wycofali się piłkarze Kosy Konstancin, ale mimo wszystko uważam, że poziom i tak był bardzo wysoki – stwierdził po turnieju trener Mazura Mateusz Tereszczyński.

Dla wielu szkoleniowców impreza w Karczewie była doskonałą możliwością sprawdzenia swoich podopiecznych w nowym systemie gry. Od przyszłego sezonu zespoły z rocznika 2004 będą grać już po 11 zawodników na pełnowymiarowym boisku.

Od kilku lat tradycją Małego Euro jest to, że występujące zespoły przybierają na czas trwania turnieju nazwy ulubionych reprezentacji europejskich. W tym roku młodzi piłkarze wybierali spośród wszystkich uczestników toczącego się we Francji Euro 2016.

– To bardzo fajny pomysł, który daje dzieciakom dużo zabawy i ogromne pole do popisu. My byliśmy Włochami, dlatego w składzie nie mogło zabraknąć Buffona i trenera Antonio Conte na ławce – mówi szkoleniowiec KS Piaseczno Daniel Barcicki.

W finale ekipa Italii z Piaseczna zmierzyła się z karczewską Francją. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 i o wygranej w turnieju zadecydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali gospodarze, którzy trzykrotnie trafili do bramki przeciwnika. Goście wykorzystali tylko jedną jedenastkę, drugą w świetnym stylu wybronił najlepszy bramkarz turnieju Jonasz Końca. – Mimo przegranej w finale jesteśmy zadowoleni z wyniku, jaki osiągnęliśmy. Jeden zespół dotarł do finału, drugi odpadł w ćwierćfinale, więc nie było źle, zwłaszcza w tak trudnych warunkach pogodowych – mówi trener Barcicki. – Jesteśmy zadowoleni i myślę, że jeśli organizatorzy zaproszą nas za rok, na pewno przyjedziemy, bo zawsze jest tu doskonała atmosfera i organizacja – dodaje szkoleniowiec.
W meczu o trzecie miejsce zagrały Victoria Sulejówek (Polska) oraz Żyrardowianka (Anglia). W tym pojedynku o zwycięstwie również musiała zadecydować seria jedenastek, bo w normalnym czasie gry żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Rzuty karne lepiej wykonywali Anglicy, którzy wygrali 2:1, i to oni stanęli na najniższym stopniu podium.

– Jestem bardzo szczęśliwy, bo z dobrej strony pokazali się nie tylko chłopcy z rocznika 2004, ale także młodsi i ci, którzy ewentualnie nas wzmocnią przed kolejnym sezonem – mówi trener Tereszczyński.

– Organizacyjnie także wszystko się udało. Nie było żadnych przestojów, turniej przebiegał bardzo sprawnie, dzięki czemu wszystkim drużynom, które nie zostały u nas, udało się zdążyć na pojedynek Polski ze Szwajcarią – dodaje trener Mazura.

W trakcie turnieju odbyła się oficjalna ceremonia oddania do użytku wybudowanego na początku roku boiska ze sztuczną nawierzchnią. Otwarcia nowego obiektu dokonali burmistrz Dariusz Łokietek, przewodnicząca rady miasta Danuta Trzaskowska oraz proboszcz parafii św. Wita ks. Andrzej Sobczyk.

Wyniki
Ćwierćfinały
KS Piaseczno (Włochy) – Hutnik W-wa (Szwecja)     0:0 k.3:2
Żyrardowianka (Anglia)– Świt N.D.M. (Hiszpania)     2:0
Victoria Sulejówek (Polska)– KS II Piaseczno (Portugalia)     1:0
Nadstal Krzaki (Słowacja)– Mazur Karczew (Francja)     0:3
Półfinały
KS Piaseczno – Victoria S.     4:0
Mazur – Żyrardowianka     0:0, k.3:1
Mecz o trzecie miejsce
Żyrardowianka – Victoria S.     0:0, k.2:1
Finał
Mazur – KS Piaseczno     1:1, k. 3:1
Nagrody indywidualne
Najlepszy bramkarz – Jonasz Końca (Mazur)
Najlepszy obrońca – Mateusz Niedziółka (Mazur)
Najlepszy pomocnik – Adrian Fabijański (Piaseczno)
Najlepszy napastnik – Michał Lenczewski (Victoria)
Najlepszy strzelec – Oskar Wójcik (Piaseczno)

One thought on “Euro dla Trójkolorowych

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.