Punkt 15 skaczemy!

Już po raz czwarty zamanifestujemy troskę o Świder podczas ekologicznej akcji Big Jump na otwockiej plaży miejskiej. Stowarzyszenie „Chodź nad Świder” zaprasza w najbliższą niedzielę, 10 lipca.

big jump

Ta niewinna z pozoru inicjatywa, mająca na celu zwrócenie uwagi na jakość rzek, jezior, stawów, potoczków i strumyczków, nigdy dotąd nie była dla bywalców plaży tak ważna jak dziś, gdy wiemy już, że na drugim brzegu Świdra, w Józefowie, powstanie jednak oczyszczalnia ścieków. Ten fakt od dawna oburza i martwi plażowiczów nie tyle z powodu samego pomysłu tej inwestycji, co jej lokalizacji.

Big Jump 2016 potrwa niemal cały dzień, od godz. 12 do 18. W programie są m.in. warsztaty archeologiczne i wikliniarskie, malowanie toreb w nadświdrzańskie wzory, spacer ornitologiczny, dwie wystawy fotograficzne – jedna poświęcona ptakom, druga, jubileuszowa, prezentująca Świder na tle 100-letniej historii miasta. Symboliczny skok w nurt rzeki ochotnicy wykonają dokładnie o godz. 15.

Oprawę muzyczną podczas wy- darzenia zapewni niezawodny DJ Green Jesus (jakże cudownie gorące rytmy potrafi on wyczarować!). Partnerami akcji są: OCK, Muzeum Ziemi Otwockiej i Klub Mlądz.

Otwocka plaża miejska, niedziela, 10.07, godz 12-18,

wstęp wolny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.