Oszustka wyłudza pieniądze

Cwaniaków w Otwocku nie brakuje! Oszustka podająca się za pracownika galerii handlowej przekonała pracującą w niej kobietę, żeby pożyczyła jej pieniądze, bo nie może ich wypłacić z bankomatu. Okazało się, że to perfidna naciągaczka, która wyłudziła od pani Anny kilkaset złotych!

oszukana

We wtorek, 21 czerwca do punktu dietetycznego w jednej z otwockich galerii weszła około 38-letnia kobieta z lekką nadwagą.

– Od razu zapytała o Justynę, moją koleżankę, która tego dnia była na zwolnieniu lekarskim – wspomina pani Anna. – Przedstawiła się jako Agnieszka Podgórska, zapewniała, że pracuje w tej samej galerii przy stoisku obok naszego punktu. Poprosiła o kontakt z Justynką. Byłam przekonana, że się znają. Dlatego zadzwoniłam do koleżanki i lekkomyślnie przekazałam jej telefon – opowiada pani Anna.

Fałszywa koleżanka

Koleżanka odebrała telefon. – Usłyszałam: „Cześć, Justynko, nie ma cię w pracy. To pogadam z Anią”. Byłam zaskoczona, bo nie kojarzyłam kobiety, ale pomyślałam, że może faktycznie się znamy – tłumaczy pani Justyna. Oszustka rozłączyła się i oddała telefon właścicielce. Szybko zaczęła tłumaczyć pani Annie, że zna- lazła się w trudnej sytuacji, ma problemy i potrzebuje 300 zł, a nie może ich wypłacić z bankomatu, bo są jakieś problemy techniczne. Zapewniała, że za godzinę odda pieniądze, jeśli kobieta pożyczy jej potrzebną kwotę.

– Była bardzo przekonująca. Uwierzyłam, że faktycznie zna Justynę i mogę jej zaufać. Nie przyszło mi do głowy, żeby zadzwonić do koleżanki i zapytać ją, czy rzeczywiście tak jest – opowiada nasza rozmówczyni.

– Ta kobieta ciągle mnie zagadywała. Wspominała, że musi się odchudzić, nawet zapisała się na wizytę. Niewiele myśląc, dałam jej te 300 zł. Zapewniała mnie, że załatwi sprawę i za godzinę odda pieniądze. Przekazała mi również swój numer telefonu – mówi pani Anna.

Potem kobieta wyszła, a pani Anna wróciła do swoich obowiązków. – Po godzinie zadzwoniłam pod wskazany numer. Kobieta przepraszała, tłumaczyła, że coś ją zatrzymało i po godz. 18 na pewno odda pieniądze – opowiada oszukana pracownica. – Potem sytuacja powtórzyła się. Fałszywa koleżanka obiecywała, że przyjdzie następnego dnia rano. W ten sposób zwodziła mnie trzy dni. Podejrzewałam, że zostałam oszukana, tym bardziej że telefon został wyłączony – dodaje pani Anna.

To nie był pierwszy raz

Dopiero kiedy emocje opadły, kobieta zrozumiała, co się stało. Wspólnie z koleżanką przeprowadziła własne śledztwo. – Okazało się, że w galerii faktycznie pracuje Agnieszka, ale o innym nazwisku, była to zupełnie inna osoba – podkreśla pani Justyna.

Na tym jednak nie koniec.- Oszustka nadal grasuje w Otwocku. W jednym ze sklepów w centrum miasta w poniedziałek, 20 czerwca przedstawiła się jako pracownica banku. Tłumaczyła sprzedawczyni, że miała wypadek samochodowy i potrzebuje 200 zł, ale ekspedientka chyba nie miała takiej gotówki i dała jej tylko 50 zł – opowiada pani Justyna. Pracownice skontaktowały się również z innym punktem ich firmy w Wołominie. – Okazało się, że oszustka również tam była, ale kilka dni wcześniej, 15 czerwca. W niemal identyczny sposób chciała wyłudzić 800 zł, ale jej się nie udało – tłumaczy pani Justyna.

Pani Anna nie może sobie wybaczyć, że dała się omamić oszustce.

– Wiele razy różne osoby próbowały mnie przekonać, że nagle potrzebują gotówki, bo znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, ale zawsze byłam czujna – mówi. – Tym razem dałam się zwieść, bo uwierzyłam, że to znajoma mojej koleżanki, uwierzyłam, że pracuje w naszej galerii. Tak mnie zagadała, że popełniłam błąd – przyznaje z żalem.

Monitoring nagrał oszustkę

Pani Justyna dodaje, że całą sytuację i twarz oszustki nagrały kamery zainstalowane w punkcie. – Fałszywa koleżanka wiedziała, że pomieszczenie jest monitorowane, a jednak bezczelnie wyłudziła pieniądze od Ani – tłumaczy. – Wzbudzała zaufanie, wyglądała przeciętnie, na około 38 lat. Była pulchna i miała długie, ciemne włosy spięte w kucyk – dodaje pani Justyna.

Sprawą zajęła się już policja.

– Nagranie z kamer zostało zabezpieczone i wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. Postępowanie jest prowadzone w kierunku oszustwa – mówi st. asp. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

3 komentarze do “Oszustka wyłudza pieniądze

 • 15 lipca 2016 o 10:33
  Permalink

  czy na zdjęciu jest 38-latka z nadwagą? Jeśli tak to zamienię żonę (34 – latkę z nadwagą) na osobę ze zdjęcia.

  Odpowiedz
  • 15 lipca 2016 o 11:09
   Permalink

   Ech, głupio wyszło – na zdjęciu jest oszukana a nie oszustka 🙂

   Odpowiedz
 • 13 października 2016 o 23:16
  Permalink

  System podobny, wyrolowala mnie tylko na znacznie wieksza kwote. W taki sam sposob mnie zwodzila o kilka godzin, dni… dziewczyna z wolomina. W otwocku podobno ma chlopaka. 38 lat, trzyma sie calkiem niezle… ona jeszcze nie wie 🙂 ale ja kase odzyskam. 🙂

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.