Otwock w obiektywie

Do udziału w Konkursie Fotograficznym „FOTWOCK” zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Otwocka i Otwockie Centrum Kultury. Jest to kolejna inicjatywa związana z obchodami 100-lecia miasta.

plakat

Wszyscy wielbiciele fotografii, zawodowi artyści i amatorzy, a także odbiorcy ich sztuki znają zapewne wystawy „FOTOOTWOCK” organizowane od lat przez Klub Smok. Mają one charakter otwartego dla wszelkich twórców przeglądu, bez zwycięzców i nagród, bez narzuconego tematu.

Tym razem, mimo podobnej nazwy, chodzi o zupełnie inną propozycję. „FOTWOCK” to konkurs jubileuszowy, więc można liczyć na wygraną i trofea, ale należy trzymać się regulaminowych zasad. A te mówią, że głównym celem konkursu jest popularyzacja 100-letniej historii miasta i samej rocznicy nadania Otwockowi praw miejskich. Tematem zdjęć jest zatem miasto: jego architektura, ulice, przyroda, klimat i oczywiście ludzie.

– Konkurs jest adresowany do wszystkich fotografujących, zawodowców i amatorów, oczywiście pełnoletnich. Ma on charakter ogólnopolski, liczymy na udział uczestników z zewnątrz, bo ich spojrzenie, sposób widzenia naszego miasta często bywają zaskakujące. Chcemy pobudzić wyobraźnię, odtworzyć wspomnienia, a także integrować środowisko miłośników fotografii – tłumaczy Tomasz Kapusta z Towarzystwa Przyjaciół Otwocka.

Na najlepszych czekają trzy nagrody finansowe: 2 tys. zł, 1,5 tys. zł i 1 tys. zł oraz wyróżnienia. Termin nadsyłania prac mija 31 października, czasu jest więc sporo.

Propozycje konkursowe należy przesyłać na adres: OCK, ul. Warszawska 11/13, 05-400 Otwock, tel. 22 779 36 43, http://www.ock.com.pl.
Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie www.tpo.com.pl oraz na profilu www.facebook. com/fotwock. Działanie finansuje Otwock, a prezydent Zbigniew Szczepaniak objął konkurs patronatem honorowym. Patronem medialnym jest „Linia Otwocka”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.