Woda pod deską

VII edycja popularnych zawodów skimboardowych Świder Skim Fest odbędzie się w sobotę, 16 lipca jak zawsze na otwockiej plaży miejskiej

skim fest

Trochę wody i piasku, słońce i deska – nic więcej nie trzeba do szczęścia, gdy uprawiamy skimboard. Jest to dyscyplina wywodząca się z surfingu i polegająca – na ślizganiu się po płytkiej wodzie (idealna głębokość to 3-5 cm).
Z boku wygląda to banalnie, jednak wymaga umiejętności. Te posiadają niewątpliwie uczestnicy otwockich zawodów, którzy są zaliczani do najlepszych w Polsce.

– Nasza impreza jest drugą pod względem popularności i wielkości, po mistrzostwach Polski rozgrywanych nad morzem w Jelitkowie. Zawsze przyjeżdża tu czołówka zawodników z kraju, mamy też gości z zagranicy. Na pewno pojawi się znakomity zawodnik z Holandii Adrian Raza – mówi Michał Puchalski, jeden z organizatorów zawodów Świder Skim Fest, a zarazem ich uczestnik, zwycięzca zeszłorocznej edycji.

Poza nim wystąpi jeszcze kilkoro bardzo zdolnych skimboardzistów z Otwocka i okolic, m.in. Ania Hłasko, oraz świetni juniorzy Janek Wyszyński i Eryk Witan, obecny mistrz Polski do lat 12.

Udział w zawodach jest wolny, można się zapisywać na miejscu w dniu imprezy (od godz. 10). Pierwsze starty odbędą się o godz. 11.30. Przewidziano cztery kategorie: juniorzy, amatorzy, pro i dziewczęta. Nie zabraknie muzyki na żywo, animacji dla dzieci przygotowanych przez Potworkowo i afterparty od godz. 19. Projekt finansuje miasto Otwock.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.