Nagroda ministra dla Julii

Mamy powody do dumy! Julia Węgrowicz, otwocka wokalistka, autorka tekstów i aktorka musicalowa, zdobyła Super Grand Prix podczas XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego

julia

Julia Węgrowicz piosenką „Nie ma jak pompa” z repertuaru Maryli Rodowicz wyśpiewała Super Grand Prix, nagrodę w wysokości 10 tys. zł i klucz wiolinowy na agacie. Festiwal Piosenki Lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” od 23 lat organizowany jest w święto Bożego Ciała. Przez lata zyskał renomę, dlatego do udziału
w nim zgłaszają się wokaliści z całej Polski.

Do finałowego konkursu w tym roku zakwalifikowało się 21 wykonawców. Ich występy oceniało jury w składzie: Marek Gaszyński, Krzysztof Heering, Aleksander Nowacki, Paweł Sztompke, Ryszard Wolański oraz Ryszard Poznakowski (przewodniczący).

Jak co roku publiczność mogła liczyć na wysoki poziom wykonań młodych artystów, którzy przypomnieli przeboje sprzed lat. Królowały piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej, Jerzego Wasowskiego, Czesława Niemena, Maryli Rodowicz, Anny Jantar i Kabaretu Starszych Panów. Widzowie usłyszeli m.in. „Dziwny jest ten świat”, „Jej portret”, „Rudy rydz” czy „Biały krzyż”. W festiwalu, zgodnie z tradycją i regulaminem, występuje młodzież od lat 14, która w nowych aranżacjach śpiewa ponadczasowe polskie piosenki. Interpretacja Julii spodobała się znawcom piosenki na tyle, że uznali jej wykonanie za najlepsze z najlepszych.

Grand Prix Festiwalu to kolejny sukces naszej młodej, ale już docenianej artystki. Julia Węgrowicz występowała w produkcjach Teatru Muzycznego Roma, brała udział w talent show „Bitwa na głosy” i „The Voice of Poland”, występowała jako chórzystka na Sopot Festiwal. Zdobyła też wiele głównych nagród na krajowych festiwalach wokalnych – w tym także dwa lata temu w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.