Seanse tylko w soboty

Wiadomość z ostatniej chwili – w Otwocku będą jednak organizowane kinowe pokazy w parku miejskim.

kino z klimatem

Dość długo podejmowano decyzję o organizacji tegorocznej edycji „Kina z klimatem”. Jeszcze pod koniec minionego tygodnia nie była ona pewna, ale w końcu zapadła. Pokazy filmowe ruszają w najbliższą sobotę, 16 lipca.

Jako pierwszą zobaczymy francuską komedię „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Bohaterem jest Claude Verneuil (Christian Clavier grający w duchu Louisa de Funèsa), konserwatysta i burżuj, dość ksenofobiczny, którego cztery córki wychodzą za: Araba, Żyda, Chińczyka i Murzyna. Verneuil źle znosi ten rodzinny tygiel multikulti. Film jest, trzeba przyznać, bardzo na czasie. Początek o godz. 21, wstęp wolny. Tytuły pozostałych filmów do obejrzenia w lipcu i sierpniu podamy w następnym numerze „Linii”.

Komentarz:

  • Szkoda, że jedna z ciekawszych wakacyjnych atrakcji kulturalnych, jaką jest „Kino z klimatem”, nie może w roku jubileuszowym dla 100-letniego miasta Otwocka zalśnić pełniejszym niż zwykle blaskiem. Można było przygotować wyjątkową edycję cyklu, seanse od piątku do niedzieli, urozmaicone, podzielone na sekcje. Wspaniałym pomysłem byłyby np. pokazy filmów, których fragmenty realizowane były w Otwocku! Można by zacząć od „Manewrów miłosnych” z 1935 roku, potem puścić „Konsula”, „Palimpsest”, „Porę umierać”. Jeszcze kilka tytułów byśmy znaleźli. Seansom mogłaby towarzyszyć jakaś strefa food trucków, może ogródek piwny? Zamiast tego mamy opcję minimum: pokazy raz na tydzień, od połowy lipca. Jasne, lepiej późno niż wcale. Lepsze to niż nic, jednak szkoda, że miasto tej okazji nie wykorzystało.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.