nastolatków uratowali rówieśnicy

Letni wypoczynek nad wodą omal nie zakończył się tragicznie dla grupy uczniów. Nastolatkowie dobrze się bawili nad Świdrem i spożywali alkohol. Nagle dwoje uczniów bardzo źle się poczuło…

reanimacja

Wakacje w pełni. Uczniowie odpoczywają od szkoły. Część z nich wyjeżdża, ale wielu młodych ludzi spędza lato w mieście. Niektóre pomysły nastolatków są ryzykowne i mogą prowadzić do tragedii. Przekonało się o tym kilkoro przyjaciół, którzy w czwartek, 30 czerwca wybrali się nad Świder.
Od rana żar lał się z nieba. Nastolatkowie poszli na dziką plażę na wysokości ul. Długiej w Józefowie, obok klubu sportowego. Zabawa trwała w najlepsze. Młodzi ludzie rozmawiali, wygłupiali się i chlapali w wodzie. Uznali, że w wakacje można spróbować „zakazanego owocu”, więc raczyli się dużą ilością alkoholu.  Ta chwila zapomnienia mogła kosztować ich życie.

Tropikalna temperatura w połączeniu z alkoholem spowodowała, że zabawa zamieniła się w koszmar. 13-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak upili się tak bardzo, że szybko zaczęli czuć się coraz gorzej. Ich koledzy nie wiedzieli, co robić. – Nie dzwońcie po karetkę ani na policję, nic im nie będzie – bełkotał jeden z uczestników feralnej zabawy. Zamiast pomóc nietrzeźwym przyjaciołom i wezwać pomoc, ich koledzy po prostu uciekli, zostawiając ich na pastwę losu.

Na szczęście półprzytomną dziewczyną i chłopakiem zainteresowali się inni nastolatkowie, którzy w pobliżu bawili się w bardziej odpowiedzialny sposób przy ognisku nad rzeką. – Młodzi ludzie wezwali karetkę pogotowia. Zachowali się bardzo dojrzale, mimo że ich nie znali – mówią ratownicy.

Około godz. 17 na miejsce dotarły dwie karetki. Młodzi ludzie pomogli ratownikom przenieść na noszach przez rzekę pijanych nastolatków. – Medycy podali dziewczynie kroplówkę, jej kolega również potrzebował pomocy – tłumaczą świadkowie zdarzenia. 13-latka i 16-latek trafili do szpitala. – Mogło dojść do tragedii, gdyby nie pomoc młodych ludzi, którzy zainteresowali się losem dwójki uczniów i w porę wezwali karetkę. Można powiedzieć, że uratowali im życie. Rodzice powinni być z nich dumni – komentują ratownicy.

Tym razem pomoc nadeszła we właściwym czasie, ale policjanci i lekarze biją na alarm i apelują: – Teraz, kiedy są wakacje, rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na to, co robią ich dzieci, z kim i gdzie są, czy nic im nie zagraża. Bo młodzi ludzie mogą podejmować nieprzewidywalne w skutkach, ryzykowne decyzje – ostrzegają.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.