Kurtyny czekają na upały

Nareszcie! Na ulicach Otwocka zostały zamontowane nowoczesne kurtyny wodne. Na razie tylko dwie, a do końca tego tygodnia ma być ich siedem. Czekamy teraz na upały, aby można było sprawdzić, jak działają.

kurtyna

W piątek, 15 lipca Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zamontowało kurtyny wodne. Dlaczego tak późno? – Producent spóźnił się o dwa tygodnie w stosunku do pierwotnego terminu. Gdyby wszystko odbyło się zgodnie z umową, to kurtyny były by ustawione na przełomie czerwca i lipca, jak zapowiadaliśmy – wyjaśnia Piotr Chruszczyk z OPWiK.

Pierwsze urządzenia stanęły przy skwerze Lennestadt i przy ul. Karczewskiej, przy ścieżce rowerowej i postoju taksówek. Kolejne trzy bramki mają być montowane w tym tygodniu (na ul. Andriollego, w sąsiedztwie bazarku przy ul. Orlej, od strony ul. Mysiej, przy bazarku Rampa, a tzw. słupki pojawią się na ul. Kupieckiej, przy pasażu sklepów i na skrzyżowaniu ul. Powstańców Warszawy z ul. Karczewską.

Kurtyny będą uruchamiane za każdym razem przez pracowników OPWIK. – Na bieżąco śledzimy prognozy pogody i jeśli temperatura będzie powyżej 22-24 stopni Celsjusza, to na pewno będziemy je włączali – mówi Piotr Chruszczyk. Wodna atrakcja będzie działać w godz. 10-18. Koszt takiej przyjemności, która ma przynieść mieszkańcom ulgę w upały to 29 tys. zł plus koszt przyłączy (ok. 19 tys. zł).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.