Jeden CEL

Na Dzień Otwarty w Centrum Edukacji Leśnej zaprasza w niedzielę, 24 lipca Nadleśnictwo Celestynów.

CEL 2

Centrum Edukacji Leśnej, czyli CEL, to wyjątkowy kompleks edukacyjny, doskonały na wycieczkę z leśnikiem, wypoczynek albo ognisko z przyjaciółmi. Upowszechniana jest tam wiedza o lesie, leśnicy pokazują, jak gospodarują zasobami natury, uczą racjonalnego i odpowiedzialnego korzystania z leśnych darów, a wszystko to wśród otaczającej placówkę przyrody, z dala od zgiełku cywilizacji.

– Serdecznie zapraszam do odwiedzenia CEL-u i uczestnictwa w wielu ciekawych atrakcjach. Przygotowaliśmy program dla każdego – zapewnia nadleśniczy Artur Dawidziuk.

Goście poznają dawne sposoby pracy, m.in. tradycyjne piłowanie drewna, sokolnik opowie o tym, że sowy latają nie tylko w nocy, skórzane przedmioty wykonamy podczas warsztatów kaletniczych, a per- fumy i sole kąpielowe – na zajęciach o kosmetykach z leśnych roślin. W minizoo dzieci dowiedzą się, czym różni się gęś od kaczki, a podczas pokazu aportowania znajdą odpowiedź na pytanie, czy pies przy- niesie wszystko. Będą też warsztaty sitodruku, spacer po nieznanym pt. „Ścieżka zmysłów” i szansa na poznanie zamkniętego ekosystemu, czyli „Słoik życia”.

CEL, Celestynów, ul. Wojska Polskiego 46, niedziela 24.07, godz. 12-17, wstęp wolny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s