Mniej pielgrzymów

Na Dni Diecezji do parafii w Otwocku i Józefowie przyjedzie mniej zagranicznych pielgrzymów niż zakładano. Planowana z tej okazji 21 lipca msza w parku miejskim odbędzie się w kościele pw. św. Wincentego à Paulo.

sdm

W tygodniu poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży w Krakowie będziemy obchodzić Dni Diecezji. Z tego powodu do Otwocka i sąsiednich parafii miało przyjechać ponad dwa tysiące młodych pielgrzymów z całego świata. Ale gości będzie mniej.

– Nasza diecezja  była przygotowana na przyjęcie 10 tys. pielgrzymów, a będzie ich w sumie 4 tys. Automatycznie będzie ich mniej też w rejonach. Do nas przyjedzie grupa ok. 280 osób – mówi w rozmowie z „Linią” ksiądz Jakub Bieliński, który jest koordynatorem Dni Diecezji na terenie Otwocka. Pielgrzymi będą w sześciu parafiach. Największa grupa przybędzie do Józefowa. Przyjedzie młodzież z: Hiszpanii (ok. 160 osób), Ghany (będą mieszkać w parafii na Ługach), Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Papui-Nowej Gwinei i kilka osób z Australii, Irlandii oraz Brazylii.

W najbliższy czwartek, 21 lipca wszyscy spotkają się w kościele św. Wincentego à Paulo na wspólnej modlitwie. Pierwotnie planowano, że msza święta odbędzie się w parku miejskim, ale zrezygnowano z tego pomysłu. – Nie ma sensu, żeby miasto ponosiło koszty za organizację mszy w parku, jak pielgrzymów będzie niewielu – mówi ks. Bieliński.

Spotkanie w kościele, jest otwarte dla wszystkich. Rozpocznie się o godz. 10 od powitania i przedstawienia grup. Potem zostanie odprawiona msza święta, po której zagraniczni pielgrzymi udadzą się na wspólny posiłek do SP nr 12. Goście pozostaną w diecezjach do 25 lipca. Następnie wyjadą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.