Karczew kontra Ghana

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej już za nami, ale to nie koniec sportowych emocji. Reprezentacja mieszkańców Karczewa, pracowników urzędu i radnych zmierzy się na boisku z pielgrzymami z Ghany. Mecz ma być rozegrany na nowym boisku Mazura w czwartek, 21 lipca ok. godz. 19.

pilka1

Tydzień przed Światowymi Dnia-mi  Młodzieży pielgrzymi przyjadą do różnych parafii w Polsce, by spędzić tu trochę czasu, poznać lokalną kulturę, tradycje i atrakcje. Gospodarze miejsc, w których będzie gościć młodzież, chcą, aby ich pobyt był wyjątkowy i niezapomniany. Karczewscy radni wymyślili, że jedną z atrakcji pobytu pielgrzymów w gminie może być mecz piłki nożnej Polska kontra Ghana.

– Do tutejszej parafii przyleci 50-60 mieszkańców Ghany. Ich pobyt będzie przebiegał według szczegółowo  zaplanowanego programu. W tym czasie jeden dzień ma też zaplanować gmina  – mówi w rozmowie z „Linią” karczewski radny Michał Rudzki. W przypadku Karczewa uznano, że ciekawym pomysłem będzie zaproszenie gości z Afryki do Otwocka Wielkiego. Wizyta tam zakończy się ok godz. 18.

–  Aby uatrakcyjnić wieczór, wpadłem na pomysł zorganizowania meczu piłki nożnej, w którym  mieszkańcy Karczewa, pracownicy urzędu miasta, radni  zagrają przeciw gościom z Ghany. Wiem, że w tej kilkudziesięcioosobowej grupie będzie wielu młodych mężczyzn – nasi księża, którzy kontaktują się z pielgrzymami, uprzedzą ich o naszych planach. Mam nadzieję, że potraktują propozycję rozegrania meczu jako dobrą zabawę – mówi radny.
Pomysł ten spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony burmistrza Karczewa. O ile nic nie stanie na przeszkodzie, np. pogoda, mecz zostanie rozegrany na  nowym boisku Mazura Karczew w czwartek, 21 lipca ok. godz. 19. Organizatorzy zapraszają na mecz nie tylko drużyny i pozostałych pielgrzymów, ale również mieszkańców Karczewa. – Chcemy, by to była dobra zabawa zarówno dla uczestników Światowych Dni Młodzieży, jak i dla wszystkich mieszkańców– mówi radny Rudzki. Warto będzie to zobaczyć.

  • Artur Seredyn says:

    gwoli ścisłości jest to boisko MOSIR Karczew ,a nie Mazura Karczew i to już od dość dawna, klub Mazur Karczew jest użytkownikiem stadionu

One thought on “Karczew kontra Ghana”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl