Chodnik dla pieszych i kierowców

Parkowanie przed LO im. Słowackiego przestanie być problemem. Po wakacjach na ul. Słowackiego powstaną miejsca parkingowe i nowy chodnik.
Na jesieni przed „Słowakiem“ będzie gdzie zaparkować
Na jesieni przed „Słowakiem“ będzie gdzie zaparkować

Słowak” czeka na parkingi od dawna. Coraz więcej uczniów przyjeżdża do szkoły samochodami, których nie ma gdzie zaparkować. Znajdująca się przed budynkiem liceum ul. Słowackiego często jest zastawiona i trudno nią przejechać. Korkuje się też podczas zebrań dla rodziców  i dni otwartych. Dlatego też w tegorocznym budżecie Otwocka, rada miasta zabezpieczyła pieniądze na remont chodnika wraz z wykonaniem miejsc postojowych na odcinku od ul. Samorządowej do Goldflama.

Prezydent przedstawił radnym do zaopiniowania gotowy projekt zagospodarowania terenu przy ul. Słowackiego. Z dokumentacji wynika, że po wyremontowaniu chodnika powstanie 16 miejsc postojowych. Wykorzystanie w pełni wolnego miejsca pod parkingi utrudniają progi zwalniające, wjazdy na posesje i latarnie, które znajdują się w pasie drogowym. Radnym zależało, aby maksymalnie zwiększyć liczbę miejsc parkingowych. Dlatego zaproponowali inne rozwiązanie – wybudowanie chodnika z grubszą podbudową o szerokości ok. 4,5 m na całej długości odcinka ul. Słowackiego (od Samorządowej do Goldflama).

– Zrobimy niski krawężnik i wtedy chodnik będzie w połowie wykorzystany na parkowanie, ale na całej długości tego odcinka ulicy. Dzięki temu będzie można zwiększyć liczbę miejsc parkingowych i maksymalnie wykorzystać teren. Proponujemy, aby przeznaczoną na parking część chodnika o szerokości 2,5 m wykonać z kostki grafitowej, a chodnik dla pieszych (2 m) z czerwonej – mówił na komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego pomysłodawca takiego rozwiązania, szef rady miasta Jarosław Margielski.

Pozostali radni poparli to rozwiązanie i komisja zawnioskowała do prezydenta o zmianę dokumentacji projektowej. Realizacja tego zadania planowana jest na przełomie września i października. Trzeba jeszcze zmienić projekt i ogłosić przetarg, który wyłoni wykonawcę. Wtedy okaże się, czy kwota 64 tys. zł, zabezpieczona na to zadanie w budżecie, wystarczy, czy trzeba będzie coś dołożyć. Ponadto radni zawnioskowali, aby dodatkowo wykonać odwodnienie naprzeciwko szkoły, gdzie po deszczu tworzy się kałuża.

One thought on “Chodnik dla pieszych i kierowców

  • 21 lipca 2016 o 18:01
    Permalink

    Tuż za Goldflama jest mnóstwo miejsca,czyli niecałe 100m od Słowackiego można by zrobić duży,piękny parking i przy okazji zrobić kawałek Słowackiego w stronę Świdra,no ale po co…

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.