Kto chce windę w bloku?

O tym, na których otwockich osiedlach mogą zostać zainstalowane windy, zdecydują ich mieszkańcy. Do 25 sierpnia osoby zainteresowane likwidacją barier architektonicznych w swoich blokach mają czas na wyrażenie zgody.

winda

O pomyśle Marka Leśkiewicza w sprawie zamontowania wind w starych blokach „Linia” pisała na początku czerwca br. Jak twierdzi radny, nadal jest szansa na realizację tego zadania. – Jeśli mieszkańcy wyrażą zgodę, to inżynierowie będą w stanie przedstawić rozwiązania zamontowania wind – mówi Leśkiewicz. Przekonuje, że udało mu się pozyskać inwestora, który wybuduje i sfinansuje inwestycję ze swoich środków, tak by później można było to rozliczyć z dotacji unijnych (maks. do 80 proc.).

– Dzięki temu, że w lipcu 2015 r. prezydent Otwocka podpisał porozumienie partnerskie z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej, możemy skorzystać z pomocy KIGS i zdobyć z programów niwelujących bariery architektoniczne dla seniorów dotację unijną w maksymalnej wysokości – mówi Leśkiewicz.

Pozostałe 20 proc. miałoby pochodzić z budżetu miasta i z kieszeni mieszkańców osiedli.

– Wierzę, że wszyscy radni wyrażą swoją akceptację dla tego pomysłu, a pozostała kwota za zainstalowaną tam windę będzie dzielona na lokatorów mieszkających w danej klatce schodowej w konkretnym bloku – proponuje Leśkiewicz.

Mieszkańcy zainteresowani inicjatywą Marka Leśkiewicza proszeni są o przesłanie na jego adres e-mail cbsp77@gmail.com wiadomości lub SMS pod nr tel. 505 33 85 07 następujących danych: imię i nazwisko, ulica, numer bloku i klatki schodowej oraz numer telefonu.

– Wszystkie dane będą wykorzystane wyłącznie przez KIGS oraz OSM w celu opracowania wniosku o dofinansowanie z projektów funduszy unijnych. Ponieważ jest bardzo duża szansa na pozyskanie środków finansowych z UE, proszę Państwa o przesyłanie informacji do 25 sierpnia br. – apeluje radny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.