Porządki na zieleni

Porządkowanie terenu po dawnej zieleni miejskiej przy ul. Andriollego i Pułaskiego w Otwocku rozpoczęte. Już niedługo będzie to ogólnodostępne miejsce do rekreacji i rodzinnych pikników. Powstaną altanki i boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej.
Porządkowanie terenu potrwa do końca lipca
Porządkowanie terenu potrwa do końca lipca

Zaniedbany teren w sąsiedztwie SP nr 12 i komendy policji jest równany i czyszczony. Po budynkach dawnych szklarni nie ma już śladu. Prace rozbiórkowe ruszyły w połowie lipca i potrwają do końca miesiąca. Wszystko po to, aby  miejsce to mogło znów tętnić życiem z korzyścią dla mieszkańców.

– Robimy wszystko, żeby uporać się z tym zadaniem jak najszybciej. Prace porządkowe rozpoczęły się, jak tylko podpisaliśmy umowę z wykonawcą. Wiemy już, których drzew nie można wyciąć, ale pozostałe krzaki i trawa będą ścięte – mówi Anna Gut, naczelnik wydziału inwestycji w urzędzie miasta. Wśród drzewostanu znalazł się rzadki okaz – gatunek miłorzębu japońskiego, który został starannie zabezpieczony.

Prace porządkowe to pierwszy etap, kolejnym będzie opracowanie koncepcji, która określi, gdzie znajdą się altany, miejsca do grillowania i boiska do gier zespołowych. Nie zabraknie też ławek i toalety, która prawdopodobnie zostanie umiejscowiona od strony parku.

Zgodnie z zamysłem radnych teren ma być otwarty. Dlatego zniszczone i nieestetyczne ogrodzenie od strony ul. Andriollego i Pułaskiego ma zostać rozebrane. Obszar ten będzie też otwarty od strony parku, gdzie przy istniejącym placu zabaw znajduje się brama wjazdowa.

Na razie z budżetu miasta na uporządkowanie tego terenu przeznaczono 77 tys. zł. Już wiadomo, że na dalsze prace potrzeba będzie więcej środków. Ale radni zapewniają, że znajdą dodatkowe pieniądze. – Bardzo nas cieszy, że prace wartko idą do przodu. Docelowe tego terenu będzie możliwe po wykonaniu koncepcji zagospodarowania. Złożyliśmy już jako radni propozycję, aby ogłosić konkurs na wydziałach architektury krajobrazu warszawskich uczelni wyższych. Zanim jednak wyłonimy zwycięski projekt, chcemy, aby w tym miejscu utworzono boiska do beach soccera oraz siatkówki plażowej, a także ustawiono ławki i altany. Będziemy także nalegać, aby teren został udostępniony mieszkańcom jeszcze w te wakacje – mówi Jarosław Margielski, przewodniczący rady miasta. Czy uda się to przygotować przed koniec sierpnia? Zobaczymy.

One thought on “Porządki na zieleni

  • 14 sierpnia 2016 o 23:23
    Permalink

    Po co to jak obok jest duzy i zaniedbany park, nie lepiej tam zainwestowac te srodki?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.