Nie ma lipy

Rżnęli drzewa, jakby się tu odbywała teksańska masakra piłą mechaniczną. Oszpecili ulice w mieście – bulwersują się otwoccy radni. Ich zdaniem za taką przycinkę gałęzi zakład energetyczny  powinien zostać ukarany.
?
?
?
?

W pasie zieleni na ulicy Poniatowskiego (na odcinku  między Andriollego a Filipowicza) trudno nie zauważyć zmiany. Pomiędzy jezdnią, a chodnikiem rosną lipy, a raczej to, co z nich zostało. Zakład energetyczny dokonał tu znacznej przycinki gałęzi drzew, które miały zagrażać zerwaniu linii energetycznej przy ulicy podczas burz i wichur.

Wobec takiego widoku nie pozostali obojętni otwoccy radni, którzy interweniowali w tej sprawie w wydziale ochrony środowiska urzędu miasta. – To nie jest tylko kwestia ul. Poniatowskiego, bo oni w całym mieście rżnęli drzewa, jakby się tu odbywała teksańska masakra piłą mechaniczną – mówi radny Przemysław Bogusz. – Na ul. Żwirki i Wigury w Świdrze też były wycięte gałęzie i nikt ich nie sprzątnął – dodaje radna Małgorzata Rock.

Co ustalili urzędnicy?

– Potwierdziło się, że wycinki dokonywały osoby do tego nieuprawnione – poinformowała radnych Iwona Gawłowska, naczelnik wydziału ochrony środowiska. Został już przygotowany projekt porozumienia między nami a energetyką. Nie wiemy jeszcze, jakie będzie stanowisko zakładu energetycznego, czy przystąpi do tego porozumienia. Zostało w nim zapisane, że zwracamy się z prośbą o każdorazowe uzgodnienie każdego przycięcia drzewa – dodaje naczelniczka. Zdaniem radnych miasto powinno naliczyć kary.

– Tu nie ma co uzgadniać, tylko trzeba naliczyć kary.  O tej porze roku nie przycina się drzew. Poza tym zostało to źle wykonane i nie trzeba być dendrologiem, żeby to stwierdzić – uważa Jarosław Margielski, przewodniczący rady miasta. – Te drzewa są jedyną ozdobą naszych dziurawych ulic, a teraz dodatkowo je oszpecają i wyglądają jakby wpadł w nie diabeł tasmański. Jeśli naliczymy kary, będzie to podstawa do rokowań, żeby następnym razem za wyłączenie prądu w ulicy bądź za wykonanie przyłącza energetyka zwolniła miasto z opłaty – zaproponował szef rady miasta.

Zobaczymy, czy urzędnicy skorzystają z tej rady.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.