Potrącił łosia i uciekł

Dla jednego z mazowieckich łosi wizyta w otwockich lasach zakończyła się nieszczęściem. Na drodze krajowej nr 17 samochód potrącił samicę łosia. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, zostawiając konające zwierzę na pastwę losu.
Zawsze należy zgłosić takie zdarzenie odpowiednim służbom, np. dzwoniąc pod numer alarmowy 112
Zawsze należy zgłosić takie zdarzenie odpowiednim służbom, np. dzwoniąc pod numer alarmowy 112

Tragicznie zakończyła się wędrówka kilkuletniej samicy łosia. Zwierzę przypłaciło życiem próbę przekroczenia drogi krajowej nr 17 w okolicy ul. Pokojowej w Otwocku. Klępa przebiegała przez jezdnię, gdy uderzył w nią pędzący samochód. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę odrzuciło i samica łosia stoczyła się do przydrożnego rowu. Prawdopodobnie klępa jeszcze żyła, gdy kierowca, który ją potrącił, uciekł z miejsca zdarzenia, zostawiając ją na pastwę losu. Zwierzę miało połamane nogi, głębokie rany z boku i inne obrażenia. Samica łosia nie miała szans na przeżycie.

Martwe zwierzę znaleziono w sobotę, 16 lipca około godz. 16. „Linia” powiadomiła o wszystkim służby miejskie. Sprawą zainteresowała się jedynie Sylwia Stachurska z otwockiego magistratu. Urzędniczka – mimo że był to dzień wolny od pracy – stanęła na wysokości zadania. Ściągnęła na miejsce firmę, z którą miasto ma podpisaną umowę. – Pracownicy zabrali martwe zwierzę do utylizacji – mówi Sylwia Stachurska z wydziału gospodarki komunalnej. Jak podkreśla urzędniczka, kilkuletnia klępa przed wypadkiem była w bardzo dobrej kondycji fizycznej. – To przykre, że jej wędrówka zakończyła się tragicznie – podkreśla.

Pracownica urzędu przyznaje, że kierowca, który potrącił klępę, nie powiadomił żadnych służb. – Otwocka policja nie odnotowała żadnego zgłoszenia dotyczącego potrącenia dzikiego zwierzęcia. Funkcjonariusze dowiedzieli się o sprawie ode mnie – przyznaje urzędniczka. Kierowca potrącił samicę łosia i odjechał.

– W takim przypadku zawsze należy zgłosić zdarzenie odpowiednim służbom, dzwoniąc np. pod numer alarmowy 112 – podkreśla kobieta. – Nawet jeśli zwierzę nie ma szans na przeżycie, to można chociaż skrócić jego cierpienie – tłumaczy Sylwia Stachurska.

2 komentarze do “Potrącił łosia i uciekł

 • 29 lipca 2016 o 11:27
  Permalink

  Gdyby po zgłoszeniu zdarzenia kierowca, który i tak ma problem z naprawą auta nie dostawałby mandatu za potrącenie zwierzęcia, zgłosiłby sprawę. Ponieważ jest jak jest trudno się dziwić takiemu postępowaniu.

  Odpowiedz
  • 28 grudnia 2017 o 17:38
   Permalink

   Kierowca nie dostaje mandatu za potracenie zwierzęcia !!( niby dlaczego mialby dostać)

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.