Chrzest w środę

W środku tygodnia, w pełni sezonu urlopowego – taki termin uroczystości nadania skwerowi przy ulicy Piłsudskiego imienia płk. Ryszarda Kuklińskiego wyznaczył burmistrz Karczewa. – Przyjęty termin jest formą dyskredytacji tej uroczystości – ocenia radny Michał Rudzki, pomysłodawca nazwania tego terenu.

SYLWIA WYSOCKA

kukielka

To miała być wyjątkowa uroczystość, planowano zaprosić na nią znakomitych gości. Podniosłe wydarzenie, któremu towarzyszyłby bogaty program artystyczny, byłoby szansą na promocję gminy, ale przede wszystkim okazją do popularyzacji wśród mieszkańców postaci płk. Ryszarda Kuklińskiego. Tymczasem niewykluczone, że te plany pozostaną tylko w sferze marzeń pomysłodawcy. Władze Karczewa wyznaczyły termin uroczystości nadania imienia patrona terenowi tzw. ścieżki zdrowia na środę, 3 sierpnia, na godzinę 17.

– To jest fatalny termin – ocenia radny Michał Rudzki. – Uroczystość odbędzie się w środku wakacji, w środku tygodnia, i to o godzinie, kiedy wszyscy, którzy nie wyjechali na urlopy, wracają z pracy. Tego typu wydarzenia w Karczewie zawsze odbywały się w weekendy, najczęściej w niedziele – zauważa radny. – Chcieliśmy, aby uroczystości towarzyszyła odpowiednia oprawa, żeby odbyła się ona po okresie urlopowym. Sądziliśmy, że zostanie zorganizowana już po rozpoczęciu roku szkolnego, wezmą w niej udział młodzież szkolna i zaproszeni goście. Jestem zaskoczony terminem wyznaczonym przez burmistrza. Nie wiem, jakie względy zdecydowały poza, być może, próbą zdyskredytowania tej uroczystości. Teraz widzę, że błędem było zamieszczenie w uchwale zapisu, iż jej wykonanie powierza się burmistrzowi – komentuje młody radny.

W kierowanym do burmistrza piśmie Rudzki wystąpił o zmianę terminu uroczystości. Prosił, aby odbyła się ona później, najlepiej w którąś niedzielę. W korespondencji przesłanej radnemu burmistrz Dariusz Łokietek tłumaczy jednak, że przygotowania są już zbyt zaawansowane, by data ceremonii mogła ulec zmianie. Na pytanie, co oznaczają „zaawansowane przygotowania”, radny nie otrzymał odpowiedzi. Nie usłyszeliśmy jej również my, pytając o to wice- burmistrza Bartłomieja Tkaczyka (zarówno burmistrz Łokietek, jaki sekretarz gminy Krzysztof Szczegielniak przebywają na urlopach). – Nie skomentuję tej daty, ponieważ po urlopie, z którego właśnie wróciłem, otrzymałem informację, że uroczystość jest planowana na
3 sierpnia. Nie poinformowano mnie, dlaczego została ustalona taka data. Przypuszczam, że wynika ona z ustaleń burmistrza z przewodniczącą rady i innymi uczestnikami wydarzenia – mówi w rozmowie z „Linią” Tkaczyk.

Zapytany o szczegóły programu uroczystości, wiceburmistrz mówi: – Odbędą się złożenie okolicznościowej wiązanki, odsłonięcie tablicy z nazwą skweru i odczytanie informacji o postaci, której skwer przyjmie nazwę – wylicza. Czy to faktycznie program, którego nie można było przenieść na późniejszy termin? Zwłaszcza że radnym popierającym uchwałę (notabene poprzedzoną konsultacjami społecznymi i akceptacją przez mieszkańców nazwy dla tego miejsca) zależało, aby postać pułkownika była popularyzowana wśród młodzieży. Uroczystość nadania nazwy miała być do tego jedną z okazji. Przy przyjętym terminie będzie to raczej trudne.

One thought on “Chrzest w środę

 • 3 sierpnia 2016 o 06:41
  Permalink

  o mój boże…
  Redaktor to chyba kumpel dwóch radnych którzy tylko narzekają i sieją jakiś ferment po Karczewie i rozkręcają burze z niczego.
  Co czytam linie otwocką o Karczewie to dwie główne postacie to opozycja burmistrza i szanuje że taka opozycja jest ponieważ to tylko napędza włodarzy rządzących do działań ale ostatnim czasem LO tylko o tych dwóch radnych trąbi, pozytów i zmiany które są chyba największe w powiecie i pokazujące że burmistrz jest dobrym gospodarzem ciężko gdzieś doczytać.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.