Reaguj na zagrożenia

To najnowszy projekt policji. Mieszkańcy, którzy mają dość np. pijaństwa, nocnych rajdów samochodowych, quadów hałasujących w lesie czy nieprawidłowego parkowania, mogą zgłosić swoje problemy mundurowym za pomocą interaktywnej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dostępnej również na stronie otwockiej komendy policji.

AGNIESZKA JASKULSKA

map

Na mapie zagrożeń znajdują się informacje m.in. o przestępstwach, które doskwierają mieszkańcom (kradzieżach, włamaniach, bójkach, pobiciach, oszustwach, przestępstwach na tle seksualnym, przestępstwach gospodarczych czy przestępczości nieletnich), a także o zagrożeniach na drodze
i w miejscach, gdzie często dochodzi do wypadków i kolizji.

– Za pomocą interaktywnej strony internetowej można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy – tłumaczy asp. sztab. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej w Otwocku. – Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, zostaną one wprowadzone na mapę – tłumaczy Sylwia Durlik. Mapa zagrożeń jest dostępna na stronie: http://www.policja.waw.pl.

Policjanci przekonują, że każdy ma możliwość aktualizacji informacji na stronie, dzięki której będzie można zobaczyć, na co uważać w danym miejscu. Na mapie można zgłosić m.in. nielegalne rajdy samochodowe, złe parkowanie, akty wandalizmu i chuligaństwa, jazdę na quadach po lesie, picie alkoholu w publicznych miejscach, wypalanie traw, zdarzenia z udziałem dzikich zwierząt czy złą organizację ruchu.

Dotychczas za pomocą mapy otwockiej komendzie zgłoszono kilka problemów, m.in. dzikie wysypiska śmieci nad Świdrem w okolicy ul. Łąkowej w Otwocku, przekraczanie prędkości na ul. Batorego i ul. Nagietkowej  w Otwocku czy spożywanie alkoholu pod chmurką w centrum Celestynowa. – Warto w odpowiedzialny sposób korzystać z aplikacji. Każde naniesione zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję funkcjonariuszy – ostrzega
asp. sztab. Sylwia Durlik. – Mapa nie służy do zgłaszania nagłych interwencji, np. wypadków. W tego typu zdarzeniach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997 – przypomina asp. sztab. Durlik.

2 komentarze do “Reaguj na zagrożenia

 • 2 sierpnia 2016 o 22:15
  Permalink

  to może zgłosić lekaro i satera jako zagrożenia z którymi nic nikt nie robi

  Odpowiedz
 • 7 sierpnia 2016 o 23:54
  Permalink

  Lekaro zagraża zdrowiu i życiu okolicznych mieszkańców w promieniu co najmniej 5 km. Ludzie się duszą od fetoru węglowodorów, siarczków i związków azotu, wody gruntowe są zatruwane wyciekającym szambem !

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.