Tor przeszkód na basenie

Na miłośników wodnych szaleństw w Józefowie czeka nowa atrakcja. Na basenie codziennie instalowany jest dmuchany tor przeszkód, z którego będzie można korzystać do drugiej połowy sierpnia.

SYLWIA WYSOCKA

basen

Jak co roku józefowskie Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji włączyło się w akcję „Lato w mieście”, oferując najmłodszym mieszkańcom codzienną możliwość bezpłatnego korzystania z basenu. W tym roku na dzieci, które odwiedzają pływalnię, czeka jednak niespodzianka. – Na miesiąc został nam użyczony wodny tor przeszkód – mówi w rozmowie z „Linią” Piotr Gąszcz, wicedyrektor ICSiR. – Jest on dostępny codziennie w godzinach 10-16.
To ograniczenie czasowe wynika stąd, że dmuchana atrakcja zajmuje dwa tory pływackie. Rano oraz popołudniami, gdy na basenie jest większa frekwencja, zdejmujemy tor przeszkód, bo zajmuje on dużo miejsca – tłumaczy.

Tor został wypożyczony na miesiąc, co oznacza, że będzie można z niego korzystać do 18 sierpnia. Wszystkie dzieci, które chciałyby się na nim pobawić, muszą się więc spieszyć. Tor przeznaczony jest dla osób powyżej szóstego roku życia, a ponieważ znajduje się na głębokim basenie, dzieci korzystają z niego w kapokach. Dyrekcja basenu zachęca do korzystania z wodnego toru przeszkód, bo to wyjątkowa okazja. Zakup takiego sprzętu na stałe sporo kosztuje – jest to wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto więc skorzystać, dopóki znajduje się w Józefowie.

Oprócz wodnej atrakcji józefowski ośrodek sportu ma jeszcze kilka letnich propozycji. 8 sierpnia dzieci uczestniczące w akcji „Lato
w mieście” wybiorą się na wycieczkę autokarową na farmę iluzji do Trojanowa (zapisy przyjmowane są w recepcji ICSiR przy ul. Długiej 44). Natomiast na zakończenie wakacji, 27 sierpnia odbędzie się piknik połączony z wyprzedażą garażową. Od kilku lat miłośnicy leniuchowania podczas wakacji mogą też korzystać ze sztucznej plaży usypanej na tyłach budynku pływalni. Jest to popularna, zwłaszcza wśród rodziców z małymi dziećmi, La Playa de San Jose.

W każdy słoneczny dzień do godziny 19 na plażowiczów czekają tam leżaki, parasole, stoliki, dmuchane zabawki i trampolina – wszystko na kilkudziesięciu tonach żółtego piasku. Latem dyrekcja pływalni nie zapomina także o starszych miłośnikach sportów wodnych. To dla nich przygotowano „Letni uniwersytet pływacki”. Są to zajęcia dla emerytów i rencistów z terenu Józefowa połączone z nauką pływania. Na bezpłatne wejścia na basen (w wyznaczonych godzinach) można zapisywać się w recepcji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.