Wspierajmy Łosia

Popularny portal dla rodziców CzasDzieci.pl już po raz piąty organizuje konkurs „Słoneczniki”, w którym wyłania najciekawsze, najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci. Wśród nominowanych jest gabinet weterynaryjny Uprzejmy Łoś z Międzylesia, organizujący autorskie warsztaty.

PRZEMEK SKOCZEK

Maciej (w środku) i Ania (po jego lewicy) wraz z uczestnikami warsztatów
Maciej (w środku) i Ania (po jego lewicy) wraz z uczestnikami warsztatów

Konkurs obejmuje inicjatywy w trzech dużych aglomeracjach: w Warszawie, Krakowie oraz na Śląsku i wyławia wartościowe projekty w kategoriach, np. język, logika, sztuki wizualne, muzyka, ruch i przyroda. Międzyleski gabinet Anny B. Budzińskiej i Macieja Bekiera uzyskał nominację właśnie w tej ostatniej kategorii za bardzo pomysłowe, uwielbiane przez dzieci warsztaty, podczas których najmłodsi poznają różne zwierzęta (nie tylko pieski i kotki, ale też króliki, jeże, fretki) i ich zwyczaje oraz uczą się opieki nad nimi. Pracownicy gabinetu wkładają wiele serca zarówno w opiekę nad zwierzętami, jak i w zajęcia z maluchami, i to procentuje.

– Niezwykle cenna dla nas jest już sama nominacja. Nie potrafimy powiedzieć, ile dzieci uczestniczyło we wszystkich naszych spotkaniach w ciągu ostatnich trzech lat, ale wiemy, że nie poprzestaniemy na dotychczasowej działalności i idziemy o krok dalej – deklaruje Anna B. Budzińska. – Nominacja bardzo nas zmobilizowała, sprawiła nam ogromną radość. Cieszymy się, że nasze dotychczasowe wysiłki zostały docenione – dodaje.

To naprawdę wspaniała ekipa, jeśli jeszcze nie odwiedziliście warsztatów w Uprzejmym Łosiu, gorąco polecamy. Zajęcia rozpoczną się zaraz po wakacjach. Postaramy się informować na bieżąco o terminach kolejnych spotkań. Warto dodać, że gabinet prowadzi też Hotel dla zwierząt pod Uprzejmym Łosiem – to może być cenna informacja dla tych, którzy wyjeżdżają na wakacje i nie mają pomysłu na to, co zrobić ze swoim pupilem.
Na razie jednak zachęcamy do oddawania głosów na Uprzejmego Łosia. Można to zrobić poprzez ankietę na stronie http://www.sloneczniki.czasdzieci.pl – pierwsza pozycja wśród inicjatyw warszawskich w kategorii przyroda. Finał konkursu we wrześniu.

O samym gabinecie i warsztatach dowiecie się na: http://www.facebook.com/uprzejmylos lub pisząc na adres e-mail: uprzejmylos@gmail.com

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.