Nagroda dla ogniomistrza

Nasi strażacy pękają z dumy! Jeden z nich – ogniomistrz Piotr Auguściński – otrzymał wyjątkowe wyróżnienie z rąk samego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosława Kurka.

AGNIESZKA JASKULSKA

ogien

Piotr Auguściński, dyżurny operacyjny powiatu z otwockiej straży pożarnej, jest jednym z pięciu uhonorowanych strażaków, którzy z zaangażowaniem usuwali skutki burz i nawałnic, jakie przeszły nad Mazowszem pod koniec czerwca. Wyróżnieni zostali strażacy z komend powiatowych PSP znajdujących się na terenach szczególnie dotkniętych żywiołem. Dyżurny stanął na wysokości zadania, koordynując w pocie czoła działania niemal wszystkich jednostek, strażaków zawodowych i Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu otwockiego.

Po nawałnicach, jakie przeszły nad powiatem, telefony w dyżurce rozgrzały się do czerwoności. Mieszkańcy z różnych gmin prosili o pomoc. – Telefony dzwoniły cały czas aż do późnego wieczora. Odebraliśmy ich bardzo, bardzo dużo – wspomina Auguściński, który dwoił się i troił, aby przyjąć każde zgłoszenie i jednocześnie skoordynować działania strażaków, aby akcja przebiegła szybko i sprawnie.

Było to wielkie wyzwanie dla jednego dyżurnego. Dlatego z pomocą przyszli mu inni mundurowi. Do akcji wkroczył również zastępca komendanta powiatowego, a także funkcjonariusz wydziału operacyjnego st. asp. Maciej Łodygowski oraz ogn. Krzysztof Jacak i mł. ogn. Paweł Cichecki.

– Podczas usuwania skutków nawałnic niemal wszystkie jednostki i sprzęt były w akcji. W sumie interweniowaliśmy ponad 230 razy – dodaje Piotr Auguściński.

Jego zaangażowanie docenił komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosław Kurkek. Ogn. Piotr Auguściński jest jednym z pięciu uhonorowanych strażaków. Uroczyste podziękowania i wręczenie nagród odbyły się w czwartek, 21 lipca w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Z Mazowsza wyróżniono pięciu strażaków:

  • mł. ogn. Sławomir Gajewiak     – KP PSP Pruszków,
  • st. ogn. Wojciech Dąbrowski     – KP PSP Maków Mazowiecki,
  • kpt. Paweł Zieliński     – KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki,
  • ogn. Piotr Auguściński          – KP PSP Otwock,
  • mł. asp. Krzysztof Sawicki     – KP PSP Sokołów Podlaski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.