Pomidorowy zawrót głowy

Gmina Karczew podwarszawskim liderem w uprawie pomidora szklarniowego? Jak najbardziej! Przekonaliśmy się o tym podczas pierwszej edycji Krajowego Święta Pomidora, które odbyło się w ostatnią niedzielę lipca w Janowie.

Bohater tego dnia mógł być tylko jeden! I wbrew powszechnej opinii nie było nim warzywo, ale… owoc, bo tym z naukowego punktu widzenia jest pomidor. Tego dnia królował wszędzie: na stoiskach lokalnych producentów, koszulkach, plakatach i banerach, w punktach gastronomicznych i podczas bitwy! Tysiące osób, które w niedzielę, 31 lipca uczestniczyły w Krajowym Święcie Pomidora, tylko utwierdziły się w przekonaniu, że gmina Karczew jest podwarszawską stolicą pomidora uprawianego pod osłoną.

Świętowano również na scenie. Najpierw ludowy repertuar zaprezentowały zespoły Kądziołeczka z Osiecka i Sołtysi z Janowa, potem królowało już tylko disco polo. Porcję tanecznych hitów zagrały Megustar, Lili i gwiazda wieczoru zespół Boys. Rockowym wyjątkiem był występ formacji Manchester. Na zakończenie festynu do zabawy porwała publiczność grupa Poloki Band.

Jednak najwięcej emocji dostarczyła… pomidorowa bitwa. Na przeciwko siebie stanęły drużyny „żółtych” i „białych”, które – po małej rozgrzewce
– przez blisko godzinę obrzucały się tysiącami pomidorów (odpadów z upraw szklarniowych). Jak zapowiadają organizatorzy Krajowego Święta Pomidora, kolejna bitwa już za rok!

PEŁNA RELACJA W NAJNOWSZYM WYDANIU LINII OTWOCKIEJ

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.