NIK na BIP

Już niedługo każdy mieszkaniec Otwocka będzie mógł sprawdzić, jak urząd miasta wypada w przeprowadzanych kontrolach. Wystarczy, że skorzysta z internetu i wejdzie na stronę Biuletynu Informacji Publicznej (BIP).

nik

Na prośbę otwockich radnych w BIP-ie na oficjalnej stronie internetowej urzędu miasta powstanie specjalna zakładka, w której będą publikowane informacje o wszelkich kontrolach prowadzonych w magistracie, m.in. przez Najwyższą Izbę Kontroli, oraz wnioski pokontrolne.

– Miasto już dawno powinno zapewnić mieszkańcom dostęp do tych informacji. Wnioski pokontrolne są jawne i są informacją publiczną. Umieszczanie tych materiałów w internecie oszczędzi pracy urzędnikom, którzy później muszą przygotowywać takie informacje – mówi przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski. – To jest wymóg ustawowy, żeby w BIP-ie były takie informacje. Komisja rewizyjna już dawno złożyła do prezydenta wniosek w tej sprawie – dodaje jej przewodniczący radny Krzysztof Kłósek.

Sprawa została poruszona na sesji rady miasta. Wiceprezydent Piotr Stefański przyznał, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taka modyfikacja BIP-u została przeprowadzona. W rozmowie z „Linią” zapowiedział, że na początku września na stronie urzędu miasta będzie już można skorzystać z takiej zakładki.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.