Okrągły bubel

Otwoccy radni nie zostawili suchej nitki na remontach, które Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadza na miejskich drogach. Szczególnie dużo zastrzeżeń mają do remontu ronda w centrum Otwocka. Dlatego zapowiadają kontrole ciężarówek dostarczających materiały budowlane.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Robotnicy zdjęli starą warstwę asfaltu i odkryli piasek. Tam droga miejscami nie ma żadnej podbudowy! Bez względu na to, ile wyleją warstwy nośnej, i tak będziemy mieli takie rondo jak wcześniej   – ostrzega radny Dariusz Piętka
Robotnicy zdjęli starą warstwę asfaltu i odkryli piasek. Tam droga miejscami nie ma żadnej podbudowy! Bez względu na to, ile wyleją warstwy nośnej, i tak będziemy mieli takie rondo jak wcześniej – ostrzega radny Dariusz Piętka

Trwający od ponad miesiąca remont ronda im. ks. Raczkowskiego w Otwocku nie przejdzie bez echa. Wszyscy patrzą na ręce drogowcom. Słów krytyki pod adresem ZDP na sesji rady miasta nie szczędzili radni Dariusz Piętka i Marek Leśkiewicz. Ten ostatni zgromadził nawet dokumentację fotograficzną.

– Apeluję, żebyśmy wstrzymali inwestycję i ją poprawili, dając więcej pieniędzy na porządne wykonanie robót. ZDP nie powinien tak prowadzić prac, te pieniądze są źle spożytkowane – komentował prace drogowców na rondzie Leśkiewicz.

W podobnym tonie wypowiadał się radny Piętka.

– Największym problemem jest to, że remontu nie przeprowadza miasto, ale robi go powiat. Byłem razem z radnym Leśkiewiczem na tym rondzie. To jest katastrofa! Robotnicy zdjęli starą warstwę asfaltu i odkryli piasek. Tam droga miejscami nie ma żadnej podbudowy! Bez względu na to, ile wyleją warstwy nośnej, i tak będziemy mieli takie rondo jak wcześniej. Trzeba interweniować, żeby zrobili podbudowę – domagał się Dariusz Piętka.

– Jeśli nic nie zrobimy,   zainwestowane pieniądze będą stracone, bo po zimie na jezdni pojawią się dziury i rondo znowu będzie nadawało się do remontu. Wtedy będę zdecydowanie interweniował – zapowiedział Leśkiewicz.

Inwestycja finansowana jest ze środków miasta i powiatu. Po zmianach dokonanych w budżecie na sesji, radni dorzucili jeszcze 104 tys. zł na zakup mieszanki mineralno-asfaltowej w ramach pomocy rzeczowej dla powiatu (łącznie Otwock przekazał już 264 tys. zł) Dzięki temu zostanie wykonana nawierzchnia na ul. Przewoskiej (na odcinku od ronda do ul. Batorego) oraz na rondzie ks. Raczkowskiego i drogach dojazdowych do ronda (ul. Karczewska, ul. Staszica).

– Zostanie wymieniona cała nakładka asfaltowa na ul. Przewoskiej, choć pierwotnie wyremontowany miał być tylko odcinek do końca ogrodzenia SP nr 1 – wyjaśnił przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Radni zaproponowali, aby oddelegować pracownika urzędu, który będzie stał na budowie i liczył ciężarówki dowożące mieszankę mineralno-asfaltową, aby mieć pewność, że materiał kupiony za pieniądze miasta zostanie w całości użyty do remontu wskazanej drogi.

– Miasto powinno zapewnić odpowiedni nadzór, żeby pieniądze zapisane na ten remont  zostały należycie spożytkowane – uważa Jarosław Margielski. – Liczenie wywrotek ma sens , bo to są nasze pieniądze. Prace są prowadzone w taki sposób, że powinien działać nadzór inwestorski – dodał radny Dariusz Piętka.

Wiceprezydent Piotr Stefański zapewnił radnych, że miasto nadzoruje pracę drogowców. Jako przykład podał interwencję przy remoncie ul. Armii Krajowej. – W odpowiednim momencie pracownicy urzędu miasta, z naczelnik wydziału inwestycji Anną Gut na czele, interweniowali i udało się skoordynować i nadzorować prowadzone prace – poinformował zastępca prezydenta.

DYREKTOR ODPIERA ZARZUTY

Poprosiliśmy dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Marka Płaczka, żeby drogowcy odnieśli się do zarzutów stawianych przez radnych. Oto, co nam powiedział:

  • Tam gdzie podbudowy nie było, to zabetonowaliśmy. Rondo w połowie było zawalone, zrobiliśmy podłoże i uzupełniliśmy. Technologia nie przewiduje, że musi to być pół metra. Wszystko będzie w porządku. Ale jak radni Piętka i Leśkiewicz są mądrzejsi…  Jeśli chodzi o termin kiedy rondo zostanie otwarte, to zdecyduje starosta (od. red.  w poniedziałek 8 sierpnia br. wraca z urlopu). Na pewno jeszcze w sierpniu.

One thought on “Okrągły bubel

  • 11 sierpnia 2016 o 09:25
    Permalink

    Czy Pani Anna nie powinna być odsunięta od pracy?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.