Skodą po słupkach

Młodzi ludzie postanowili „uatrakcyjnić” sobie wakacje w mieście. Ukradli starą skodę i ruszyli w miasto, żeby hulać po ulicach. Ich szaleństwa zakończyły się policyjnym pościgiem i zatrzymaniem. Teraz grozi im nawet pięć lat więzienia.

AGNIESZKA JASKULSKA

Zatrzymano trzy osoby. 19-letnią mieszkankę Karczewa i dwóch mieszkańców Otwocka: 23-latka i 21-latka
Zatrzymano trzy osoby. 19-letnią mieszkankę Karczewa i dwóch mieszkańców Otwocka: 23-latka i 21-latka

W sobotę, 30 lipca przed południem mocno wysłużona skoda zaparkowana na jednej z otwockich posesji przykuła uwagę kilku młodych łobuzów. Właściciel auta, 64-letni mieszkaniec Otwocka nierozważnie zostawił w aucie kluczyki i dokumenty i poszedł do domu. Sytuację wykorzystali chuligani, którzy ukradli samochód i pojechali w miasto. Szaleli po ulicach i nie jeden kierowca musiał zjeżdżać im z drogi, aby uniknąć zderzenia.

Młodzi piraci drogowi, tak bardzo dociskali gazu, że aż na rogu ul. Andriollego i Hożej w Otwocku dosłownie skosili cztery słupki wbite w chodnik (są już naprawione). Ich szaleństwa nie uszły uwadze stróżów prawa, którzy ruszyli za nimi w pościg. Łobuzom jednak udało się zgubić policjantów, ale nie na długo. Ci niebawem odnaleźli porzuconą skodę w lesie niedaleko bunkrów między Otwockiem, a Celestynowem.

– Funkcjonariusze szybko ustalili, kim są sprawcy kradzieży – mówi komisarz Andrzej Borowski z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Następnego dnia około godz. 8 zatrzymano trzy osoby – 19-letnią mieszkankę Karczewa i dwóch mieszkańców Otwocka 23- i 21-latka. Niedługo potem stróże prawa zatrzymali jeszcze jednego mężczyznę związanego ze sprawą. – Kobieta i dwóch mężczyzn usłyszeli zarzut kradzieży. Teraz grozi im do pięciu lat więzienia – tłumaczy prokurator rejonowy Jolanta Łubkowska. Komisarz Andrzej Borowski dodaje, że skradziona skoda, warta 1500 zł wróciła już do właściciela.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl