Lekaro i Sater nadal pod lupą

W połowie sierpnia mają być znane wyniki kontroli prowadzonej przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w zakładzie Lekaro w Woli Duckiej i na składowisku Sater w Otwocku-Świerku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Trwa kontrola w zakładzie Lekaro w Woli Duckiej
Trwa kontrola w zakładzie Lekaro w Woli Duckiej

Inspektorzy WIOŚ już od dwóch miesięcy prowadzą kontrolne w tych dwóch miejscach. Są to kontrole interwencyjne, a więc firmy nie są o nich uprzedzane, w związku z prośbami o  interwencje zgłaszanymi przez mieszkańców i otwockich radnych.

– Kontrole dobiegają końca. Obecnie podsumowujemy je i przygotowujemy protokół pokontrolny. Kiedy zostanie on opracowany i podpisany, będziemy mogli udzielać szerszych informacji o stwierdzonych nieprawidłowościach – poinformował „Linię” Krzysztof Gołębiewski, zastępca naczelnika wydziału inspekcji WIOŚ.

Inspekcje prowadzone są równolegle w Lekaro i na składowisku Sater. Ich wyniki poznamy po 15 sierpnia. – Dopóki formalnie kontrola nie jest zakończona, nie udzielamy informacji na temat podejmowanych czynności – dodaje Gołębiewski.

2 komentarze do “Lekaro i Sater nadal pod lupą

 • 29 sierpnia 2016 o 14:27
  Permalink

  Już dawno po 15 sierpnia zatem kiedy poznamy wreszcie wyniki kontroli w Saterze i Lekaro? Czy są tak zatrważające, że boicie się je podać do publicznej wiadomośći?

  Odpowiedz
 • 1 września 2016 o 14:47
  Permalink

  Ile mamy jeszcze czekac na wyniki kontroli?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.