Lekaro i Sater nadal pod lupą

W połowie sierpnia mają być znane wyniki kontroli prowadzonej przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w zakładzie Lekaro w Woli Duckiej i na składowisku Sater w Otwocku-Świerku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Trwa kontrola w zakładzie Lekaro w Woli Duckiej

Trwa kontrola w zakładzie Lekaro w Woli Duckiej

Inspektorzy WIOŚ już od dwóch miesięcy prowadzą kontrolne w tych dwóch miejscach. Są to kontrole interwencyjne, a więc firmy nie są o nich uprzedzane, w związku z prośbami o  interwencje zgłaszanymi przez mieszkańców i otwockich radnych.

– Kontrole dobiegają końca. Obecnie podsumowujemy je i przygotowujemy protokół pokontrolny. Kiedy zostanie on opracowany i podpisany, będziemy mogli udzielać szerszych informacji o stwierdzonych nieprawidłowościach – poinformował „Linię” Krzysztof Gołębiewski, zastępca naczelnika wydziału inspekcji WIOŚ.

Inspekcje prowadzone są równolegle w Lekaro i na składowisku Sater. Ich wyniki poznamy po 15 sierpnia. – Dopóki formalnie kontrola nie jest zakończona, nie udzielamy informacji na temat podejmowanych czynności – dodaje Gołębiewski.

2 responses to “Lekaro i Sater nadal pod lupą

  1. Już dawno po 15 sierpnia zatem kiedy poznamy wreszcie wyniki kontroli w Saterze i Lekaro? Czy są tak zatrważające, że boicie się je podać do publicznej wiadomośći?

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s