Lekaro i Sater nadal pod lupą

W połowie sierpnia mają być znane wyniki kontroli prowadzonej przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w zakładzie Lekaro w Woli Duckiej i na składowisku Sater w Otwocku-Świerku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Trwa kontrola w zakładzie Lekaro w Woli Duckiej
Trwa kontrola w zakładzie Lekaro w Woli Duckiej

Inspektorzy WIOŚ już od dwóch miesięcy prowadzą kontrolne w tych dwóch miejscach. Są to kontrole interwencyjne, a więc firmy nie są o nich uprzedzane, w związku z prośbami o  interwencje zgłaszanymi przez mieszkańców i otwockich radnych.

– Kontrole dobiegają końca. Obecnie podsumowujemy je i przygotowujemy protokół pokontrolny. Kiedy zostanie on opracowany i podpisany, będziemy mogli udzielać szerszych informacji o stwierdzonych nieprawidłowościach – poinformował „Linię” Krzysztof Gołębiewski, zastępca naczelnika wydziału inspekcji WIOŚ.

Inspekcje prowadzone są równolegle w Lekaro i na składowisku Sater. Ich wyniki poznamy po 15 sierpnia. – Dopóki formalnie kontrola nie jest zakończona, nie udzielamy informacji na temat podejmowanych czynności – dodaje Gołębiewski.

  • dosc says:

    Ile mamy jeszcze czekac na wyniki kontroli?

  • dosyć smrodu z Lekaro! says:

    Już dawno po 15 sierpnia zatem kiedy poznamy wreszcie wyniki kontroli w Saterze i Lekaro? Czy są tak zatrważające, że boicie się je podać do publicznej wiadomośći?

2 thoughts on “Lekaro i Sater nadal pod lupą”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl