Pożegnanie z Wiązowną

Po dziesięciu latach duszpasterskiej posługi ks. prałat Tadeusz Łakomiec żegna się z Wiązowną i przechodzi na zasłużoną emeryturę, którą spędzi w domu księży emerytów w Otwocku.

WOJTEK SIERGIEJUK

OMNIOMNIOMNIOM

Pożegnalna msza proboszcza wiązowskiej parafii pw. św. Wojciecha odbyła się w niedzielę, 7 sierpnia o godz. 12. W ceremonii licznie uczestniczyli
mieszkańcy gminy Wiązowna z żalem rozstający się ze swoim proboszczem, który cieszył się sympatią parafian i zawsze służył im pomocą. Podczas mszy księdza Tadeusza żegnał arcybiskup Henryk Hozer, który wygłosił okolicznościową homilię podsumowującą działalność proboszcza w Wiązownie.

Zaangażowanie duszpasterza w życie lokalnej społeczności dostrzegły także władze gminy. Wójt Janusz Budny wraz z przewodniczącą rady gminy Renatą Falińską wręczyli księdzu statuetkę, nadając mu tytuł honorowego obywatela gminy Wiązowna. Ksiądz Łakomiec nie krył wzruszenia, przyjmując życzenia od wiernych parafian.

– Teraz przede wszystkim trochę odpocznę. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Na razie staram się o tym nie myśleć – powiedział „Linii” ks. Tadeusz. W wiązowskiej parafii zastąpił go ks. Edward Kowara, który dotychczas prowadził duszpasterską posługę w podwarszawskich Ząbkach.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.