Sater odwołuje się skutecznie

To jeszcze nie koniec sprawy rozbudowy składowiska Sater w Otwocku-Świerku. Po tym jak śmieciowa spółka zaskarżyła negatywną decyzję prezydenta, Zbigniew Szczepaniak będzie musiał jeszcze raz rozważyć, czy wydać zgodę na tę inwestycję. Tak zdecydowało Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

smieci

Spółka Sater Otwock skutecznie zaskarżyła decyzję prezydenta, który odmówił określenia środowiskowych uwarunkowań dla budowy zakładu zagospodarowania odpadów w Świerku. Chodzi o powstanie na terenie składowiska sortowni odpadów, kompostowni, biofiltra, placu dojrzewania kompostu, magazynu odpadów niebezpiecznych i infrastruktury pomocniczej. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie decyzją z 22 lipca uchyliło decyzję prezydenta i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia.  SKO zakwestionowało, że planowana inwestycja jest niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

To drugi taki przypadek. Spółka Sater Otwock już wcześniej skutecznie odwołała się w tej sprawie i postępowanie o wydanie wszelkich pozwoleń zostało wznowione. Tak samo będzie i tym razem. Ciekawe, ile to jeszcze potrwa i jaką decyzję tym razem wyda prezydent.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.