Sklepy w banku

Flagowy bank w Otwocku PKO BP sprzedał swoją siedzibę w centrum miasta. Oddział pozostanie co prawda w tym miejscu, ale na mniejszej powierzchni. Pozostałe lokale w budynku są do wynajęcia.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

BANK

Otwocki oddział PKO BP to największy bank w mieście. Ma tysiące klientów, którzy od pewnego czasu z niepokojem obserwują zachodzące w nim zmiany. Zlikwidowano jeden bankomat. Pracownicy banku opuścili lokale na piętrze i zajmują teraz tylko część parteru. Jest ciasno. Kolejki, które i tak zawsze były, teraz są jeszcze większe, także do jedynego bankomatu, który pozostał. Okazało się, że bank sprzedał nieruchomość, na której mieścił się oddział, a teraz wynajmuje tylko od nowego właściciela część pomieszczeń pod swoją działalność. Te wszystkie zmiany, jak się dowiedzieliśmy, nie zapowiadają, że PKO BP planuje wycofać się z Otwocka, szuka tylko oszczędności.

– PKO Bank Polski sprzedał nieruchomość przy ulicy Powstańców Warszawy 15, w której znajduje się oddział banku. Niemniej placówka pozostanie w obecnej lokalizacji. Dezinstalacja jednego z bankomatów jest związana z przygotowywaną wymianą urządzeń na bardziej funkcjonalne, co będzie miało wpływ na usprawnienie obsługi klientów w oddziale. PKO Bank Polski na przestrzeni ostatnich kilku lat systematycznie optymalizuje pod względem kosztów utrzymania i jednocześnie modernizuje sieć oddziałów własnych – mówi Grzegorz Culepa, ekspert PKO Bank Polski, Departament Komunikacji Korporacyjnej, Zespół Komunikacji Produktowej.

Aby kolejki były mniejsze
Przedstawiciele banku chcą wprowadzić nowe rozwiązania, które mają pomóc w szybszej obsłudze. – Równolegle z procesem modernizacji oddziałów bank rozwija też sieć urządzeń samoobsługowych.

Działania te wpisują się w strategię banku, która zakłada m.in. dostosowanie sieci do zmieniających się potrzeb klientów, którzy częściej korzystają z alternatywnych form kontaktu z nami, np. przez internet, Contact Center. Klienci banku mogą korzystać z systematycznie poszerzanego zakresu usług bankowości elektronicznej, oferowanych pod marką iPKO oraz w ramach konta Inteligo, a także z płatności mobilnych – IKO – informuje Grzegorz Culepa z PKO Bank Polski. Czy te rozwiązania sprawdzą się wśród otwockich klientów i czy będą z nich zadowoleni, czas pokaże.

Do banku na zakupy
Nowy właściciel planuje rozbudowę i remont budynku banku z myślą o wynajęciu powierzchni. Wcześniej musi uzyskać stosowne pozwolenia, m.in. dotyczące warunków zabudowy, które wydaje prezydent, bo teren ten nie ma obecnie planu zagospodarowania przestrzennego. Jak ustaliliśmy, rozmowy w tej sprawie z prezydentem już się odbyły i prawdopodobnie decyzja będzie pozytywna.

Pod dodatkowe miejsca parkingowe, które trzeba zapewnić, inwestor planuje wykorzystać teren z tyłu budynku. Po rozbudowie powierzchnia do wynajęcia ma wynieść po 500 m2 (na piętrze i na parterze).

Termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany, inwestor jest na etapie uzyskiwania zgód i pozwoleń. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, możliwe, że nowi najemcy będą mogli zająć lokale po banku pod koniec tego roku. Mówi się, że znajdą się tam m.in. sklepy z odzieżą.

2 komentarze do “Sklepy w banku

 • 25 sierpnia 2016 o 11:46
  Permalink

  z tym brakiem miejscowego planu to nie jest tak – plan jest, i to od dawna, bo od 2001 roku, można go sobie obejrzeć w Biuletynie Informacji Publicznej magistratu
  czyżby właściciel już zasłaniał się brakiem papierów? bo żadnych warunków zabudowy mu prezydent nie musi wydawać
  źle to wróży tej inwestycji…

  Odpowiedz
 • 26 stycznia 2017 o 13:27
  Permalink

  minęło trochę czasu i ani rozbudowy, ani nowych najemców?
  Może to jest początek do całkowitej przebudowy i uzyskaniu paru mieszkań?
  Problemem na pewno jest ilość miejsc postojowych na działce inwestora, wydaję się że już dziś dla obecnej powierzchni ma ich zbyt mało, to jak tu myśleć o rozbudowie?
  Oby urząd miasta nie dał się kolejny raz „namówić” na lokalizację prywatnych miejsc postojowych inwestora na ogólnodostępnych parkingach miejskich.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.