Sklepy w banku

Flagowy bank w Otwocku PKO BP sprzedał swoją siedzibę w centrum miasta. Oddział pozostanie co prawda w tym miejscu, ale na mniejszej powierzchni. Pozostałe lokale w budynku są do wynajęcia.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

BANK

Otwocki oddział PKO BP to największy bank w mieście. Ma tysiące klientów, którzy od pewnego czasu z niepokojem obserwują zachodzące w nim zmiany. Zlikwidowano jeden bankomat. Pracownicy banku opuścili lokale na piętrze i zajmują teraz tylko część parteru. Jest ciasno. Kolejki, które i tak zawsze były, teraz są jeszcze większe, także do jedynego bankomatu, który pozostał. Okazało się, że bank sprzedał nieruchomość, na której mieścił się oddział, a teraz wynajmuje tylko od nowego właściciela część pomieszczeń pod swoją działalność. Te wszystkie zmiany, jak się dowiedzieliśmy, nie zapowiadają, że PKO BP planuje wycofać się z Otwocka, szuka tylko oszczędności.

– PKO Bank Polski sprzedał nieruchomość przy ulicy Powstańców Warszawy 15, w której znajduje się oddział banku. Niemniej placówka pozostanie w obecnej lokalizacji. Dezinstalacja jednego z bankomatów jest związana z przygotowywaną wymianą urządzeń na bardziej funkcjonalne, co będzie miało wpływ na usprawnienie obsługi klientów w oddziale. PKO Bank Polski na przestrzeni ostatnich kilku lat systematycznie optymalizuje pod względem kosztów utrzymania i jednocześnie modernizuje sieć oddziałów własnych – mówi Grzegorz Culepa, ekspert PKO Bank Polski, Departament Komunikacji Korporacyjnej, Zespół Komunikacji Produktowej.

Aby kolejki były mniejsze
Przedstawiciele banku chcą wprowadzić nowe rozwiązania, które mają pomóc w szybszej obsłudze. – Równolegle z procesem modernizacji oddziałów bank rozwija też sieć urządzeń samoobsługowych.

Działania te wpisują się w strategię banku, która zakłada m.in. dostosowanie sieci do zmieniających się potrzeb klientów, którzy częściej korzystają z alternatywnych form kontaktu z nami, np. przez internet, Contact Center. Klienci banku mogą korzystać z systematycznie poszerzanego zakresu usług bankowości elektronicznej, oferowanych pod marką iPKO oraz w ramach konta Inteligo, a także z płatności mobilnych – IKO – informuje Grzegorz Culepa z PKO Bank Polski. Czy te rozwiązania sprawdzą się wśród otwockich klientów i czy będą z nich zadowoleni, czas pokaże.

Do banku na zakupy
Nowy właściciel planuje rozbudowę i remont budynku banku z myślą o wynajęciu powierzchni. Wcześniej musi uzyskać stosowne pozwolenia, m.in. dotyczące warunków zabudowy, które wydaje prezydent, bo teren ten nie ma obecnie planu zagospodarowania przestrzennego. Jak ustaliliśmy, rozmowy w tej sprawie z prezydentem już się odbyły i prawdopodobnie decyzja będzie pozytywna.

Pod dodatkowe miejsca parkingowe, które trzeba zapewnić, inwestor planuje wykorzystać teren z tyłu budynku. Po rozbudowie powierzchnia do wynajęcia ma wynieść po 500 m2 (na piętrze i na parterze).

Termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany, inwestor jest na etapie uzyskiwania zgód i pozwoleń. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, możliwe, że nowi najemcy będą mogli zająć lokale po banku pod koniec tego roku. Mówi się, że znajdą się tam m.in. sklepy z odzieżą.

 • Obywatel says:

  minęło trochę czasu i ani rozbudowy, ani nowych najemców?
  Może to jest początek do całkowitej przebudowy i uzyskaniu paru mieszkań?
  Problemem na pewno jest ilość miejsc postojowych na działce inwestora, wydaję się że już dziś dla obecnej powierzchni ma ich zbyt mało, to jak tu myśleć o rozbudowie?
  Oby urząd miasta nie dał się kolejny raz “namówić” na lokalizację prywatnych miejsc postojowych inwestora na ogólnodostępnych parkingach miejskich.

 • Ela says:

  z tym brakiem miejscowego planu to nie jest tak – plan jest, i to od dawna, bo od 2001 roku, można go sobie obejrzeć w Biuletynie Informacji Publicznej magistratu
  czyżby właściciel już zasłaniał się brakiem papierów? bo żadnych warunków zabudowy mu prezydent nie musi wydawać
  źle to wróży tej inwestycji…

2 thoughts on “Sklepy w banku”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl