Ruszmy cztery litery

Spotkania dla kobiet, które rozpiera energia, warsztaty z astronomii, kowalstwa, tanga, maraton muzyczny, jazda konna – wybór propozycji jest duży. Wszystko to projekty realizowane w Świdrze i Wólce Mlądzkiej w ramach akcji „Kulturalne ruszenie w Otwocku”.

PRZEMEK SKOCZEK

astronomia 2

Skierowane do otwocczan z peryferyjnych rejonów przedsięwzięcie, mające zmobilizować ich do działania na rzecz lokalnej społeczności, realizowane jest przez Otwockie Centrum Kultury. To część programu Narodowego Centrum Kultury – „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne”, z którego OCK pozyskało na swój projekt środki. Mieszkańcy peryferyjnych dzielnic sami wskazali, co warto u nich zrobić, jakie inicjatywy będą najbardziej potrzebne i spotkają się z odpowiednim odbiorem. Wybrano siedem pomysłów. Na część z nich nie ma już wolnych miejsc, ale większość wciąż czeka na chętnych. Poczytajcie, wybierzcie, zadzwońcie i korzystajcie z okazji. Na pewno warto.

 • „Spotkania dla kobiet pełnych pasji” dla pań z Wólki Mlądzkiej i okolic. Odbywać się będą w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Mlądzkiej, są otwarte i bezpłatne. Na pierwszych uczestniczki będą zgłębiać sztukę decoupage’u, poznają tajniki kulinarne, będą tworzyć kompozycje kwiatowe i stroiki. Szczegóły: Marzenna Bieńko, tel. 607 041 880.
 • „Spotkania z astronomią” także odbywać się będą w Wólce Mlądzkiej we wrześniu i październiku. Uczestnicy poznają działanie ciekawych urządzeń, tj.: teleskopu, globusa nieba z miniplanetarium. Warsztaty prowadzi astronom amator Ryszard Łuszczykiewicz. Projekt koordynuje Małgorzata Szczepanik: mszczepanikluty@gmail.com.
 • „Otwocki maraton muzyczny” polecamy wszystkim, którzy grają na instrumentach lub śpiewają i chcieliby zaprezentować się szerszej publiczności, choć czasem brakuje im odwagi. Z myślą o nich 6 października maraton odbędzie się na stacji PKP w Otwocku. Dla uczestników przewidziane są warsztaty wokalne i instrumentalne. Zapisy: tel. 501 095 008 i e-mail: szkola@szkola-muzyczna.com
 • „Świderska milonga”  to trwające już warsztaty tanga, walca i rumby, które Joanna i Dariusz Popławscy prowadzą w Teatrze Stajnia przy ul. Zacisznej 40 a/b. Najbliższe odbędą się w sobotę i niedzielę, 27-28 sierpnia, w godz. 16-19. Liczba miejsc jest ograniczona, rezerwacja miejsc: biuro@prohomini.pl.
 • „Kowalstwo za miedzą” to pozycja obowiązkowa dla młodych ludzi, planujących studia na uczelniach związanych z architekturą i plastyką. Uczestnicy pod okiem kowala Adama Gosa będą się uczyć: ręcznego kucia materiału, łączenia kutego metalu z kamieniem, szkłem i drewnem, kucia oręża historycznego, tworzenia rzeźby oraz sztuki użytkowej. Zajęcia zaplanowano na soboty od połowy września do końca października.

Szczegóły i zgłoszenia:
Piotr Kostrzewa, email: pkostrz@gmail.com, tel. 507 500 411.
Więcej o projektach na stronie www.ock.com.pl

 • Podpis says:

  Link do poprawienia

  • Linia Otwocka says:

   Poprawione, dzięki za czujność 🙂

2 thoughts on “Ruszmy cztery litery”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl