Pediatria ponownie otwarta

Nie 1 września, jak zapowiadano, ale 22 sierpnia oddział pediatrii w PCZ w Otwocku wznowił przyjmowanie małych pacjentów. – Mamy obsadę lekarską i nowego ordynatora oddziału, pediatria działa – mówi prezes szpitala Henryka Romanow.

SYLWIA WYSOCKA

pcz

W przeprowadzonej w połowie sierpnia rozmowie z „Linią” prezes szpitala przy ul. Batorego w Otwocku Henryka Romanow wyjaśniała, że w związku z absencją lekarzy oddział pediatryczny do 1 września nie będzie przyjmować małych pacjentów. Już wtedy wspominała o szansie wcześniejszego otwarcia pediatrii, ale ze względu na toczące się rozmowy z ewentualnymi zastępcami chorych lekarzy prezes ostrożnie podchodziła do tematu daty wznowienia przyjęć na oddziale. Okazało się to możliwe 22 sierpnia.

– Rzeczywiście od poniedziałku przyjmujemy dzieci na oddział – mówi prezes Romanow. – Obłożenia pełnego w związku z sezonem letnim nie ma. Na oddziale mogącym przyjąć 25 małych pacjentów przebywa w tej chwili sześcioro dzieci. Zapewniamy pełną diagnostykę i opiekę lekarsko-pielęgniarską. Od 28 sierpnia mamy nowego ordynatora oddziału – to doktor nauk medycznych z wielkim doświadczeniem i dużym zapleczem naukowym. Niestety wszyscy dotychczasowi rezydenci solidarnie przebywają na zwolnieniach, ale na oddziale są nowi lekarze, którzy zapewniają prawidłową opiekę swoim pacjentom – uspokaja prezes PCZ.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.