Więcej parkingów

Na ulicy Poniatowskiego nie będzie już problemu z parkowaniem. Po zakończonej modernizacji liczba miejsc parkingowych zwiększy się ponad dwukrotnie. Dzięki interwencji otwockich radnych w ostatniej chwili udało się  zmienić projekt inwestycji z korzyścią dla zmotoryzowanych.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

poniat

Problem ze znalezieniem miejsca parkingowego w Otwocku dotyczy niemal każdej ulicy w centrum miasta. Nie inaczej jest w przypadku ul. Poniatowskiego, na odcinku od ul. Andriollego do ul. Filipowicza. Ale to ma się zmienić. Trwa tam właśnie budowa nowych miejsc parkingowych wraz z ciągiem pieszo-rowerowym. Projekt przygotowany na zlecenie urzędu miasta zakładał parkowanie aut równolegle do ruchu. Oznaczało to, że powstaną tylko 22 miejsca po lewej i prawej stronie ulicy. W ostatnim momencie udało się zmienić projekt, dzięki czemu powstanie ponad drugie tyle miejsc postojowych. – Samochodów w Otwocku przybywa i mieszkańcy potrzebują więcej miejsc do parkowania, dlatego zaproponowałem inne, korzystniejsze rozwiązanie, które zostało przyjęte – mówi przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Zorganizował on w trybie pilnym spotkanie, w którym uczestniczyli: prezes Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Józef Smorąg, wiceprezes Jakub Sudoł, wiceprezydent Otwocka Piotr Stefański, otwoccy radni (Wojciech Dziewanowski, Marcin Kraśniewski) oraz miejscy urzędnicy z wydziału inwestycji. Stronom udało się dojść do porozumienia i zmienić istniejący plan.

– Zamiast parkowania wzdłuż ulicy (tak jak miało to miejsce dotychczas – przyp. red.) wprowadzimy po obu stronach drogi parkowanie ukośne, co zwiększy liczbę miejsc do ponad 45. Aby zrealizować proponowaną zmianę, trzeba będzie zrezygnować na pewnym fragmencie z ciągu pieszo-rowerowego i oddzielnie wybudować ścieżkę rowerową na terenie należącym do spółdzielni mieszkaniowej – wyjaśniał podczas sesji, która odbyła się 23 sierpnia, szef rady miasta.

– Prezes spółdzielni w ramach współpracy z miastem wyraził zgodę na sfinansowanie omawianego odcinka ścieżki rowerowej, który podniesie także atrakcyjność okolicy osiedla. Miasto dodatkowo przesadzi pas istniejącego żywopłotu, tak aby zachować jak najwięcej zieleni w okolicy drogi
i zapewnić ochronę przed hałasem pobliskim mieszkańcom – mówił Jarosław Margielski. Podziękował również pracownikom Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta oraz firmie TOMIRAF za elastyczność i sprawne wdrożenie zmian.

Radni zgodzili się przekazać dodatkowe 60 tys. zł na inwestycje na ul. Poniatowskiego. Po zakończeniu budowy ciągu pieszo-rowerowego i parkingów Zarząd Dróg Powiatowych położy na tym odcinku jezdni nowy asfalt.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.