Bliżej do Kolorowego Życia

Rozpoczęła się budowa największego po wschodniej stronie Warszawy oraz najnowocześniejszego w Polsce centrum handlowego „Góraszka Kolorowe Życie”. Budynek będzie też jednym z największych tego typu obiektów w naszym kraju.

WOJTEK SIERGIEJUK

KOLOROWE ZYCIE

Na razie są to tylko prace związane z budową infrastruktury drogowej, ale z pewnością stanowią pierwszy krok do budowy obiektu, który według wcześniejszych założeń inwestora miał być oddany do użytku już na przełomie 2014 i 2015 roku. Na przeszkodzie stanęli ekolodzy, którzy przez długie miesiące skutecznie blokowali rozpoczęcie budowy inwestycji. Z początkiem roku inwestor uzyskał decyzję środowiskową i prace na lotnisku w Góraszce mogły ruszyć.

Z początkiem wakacji do działania przystąpili drogowcy. Tuż przy wejściu na teren lotniska, na którym przez kilkanaście lat odbywały się pikniki lotnicze, po obu stronach trasy lubelskiej powstaje wiadukt. Usypano już wielkie hałdy ziemi, a w górę pną się stalowe konstrukcje. Wielu kierowców miało nadzieję, że ruszyła zapowiadana prze- budowa krajowej „siedemnastki”. Budowa wiadukt wprawdzie wpisuje się w przebudowę drogi, ale będzie on wykorzystywany jedynie jako wjazd z krajówki na teren centrum handlowego.

Na razie powstają wiadukt i drogi dojazdowe
Na razie powstają wiadukt i drogi dojazdowe

Jak zapewnia wykonawca – warszawska firma IDS–BUD SA, kierowcy nie powinni się spodziewać większych utrudnień w rejonie prowadzonych prac, choć na odcinku  drogi krajowej od zjazdu do Wiązowny do skrzyżowania w Góraszce wprowadzono czasowy zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Inwestorem jest GDDKiA, budowę infrastruktury drogowej finansuje w kwocie blisko 20 mln zł spółka CH Góraszka, która występuje w charakterze inwestora pomocniczego. Oprócz wiaduktu drogowcy wybudują: dwa ronda oraz drogę do ruchu lokalnego, oświetlenie i kanalizację deszczową. Planowany termin wykonania prac to koniec tego roku.

11 komentarzy do “Bliżej do Kolorowego Życia

 • 2 września 2016 o 14:55
  Permalink

  Czy naprawdę takie Centra są niezbędne gdy w najbliższej odległości znajdują się już bardzo duże centra handlowe – usługowe i inne tj. m.in. spożywczo-przemysłowe, budowlane, instalacyjne jak i mniejsze sklepy.
  Dla Mnie To już rozpoczęte centrum handlowe to jedynie albo pranie brudnych pieniędzy (obok Warszawa) lub inaczej zniszczenie całkowicie infrastruktury innej niż ta. Czyżby urzędnicy zapomnieli że to oni odpowiadają za wydawanie pozwoleń które będą w 100% przyczyną upadłości wielu mniejszych działalności prywatnych. Czego mogę się spodziewać po Tej haniebnej inwestycji? Brak inwestowania w kulturę tj. całkowite skasowanie lotniska sportowego, jedno centrum handlowe i wokół centrum żadnej innej inwestycji z jeszcze istniejących tzw. pustynia. (czyli dostaniemy samą chińszczyznę bo tylko na tym najlepiej się zarabia). Splajtowanie placówek handlu spożywczego wokół centrum itp.
  Ciekaw jestem kto zwróci dochody przedsiębiorcom, mam nadzieję że sprawcy – urzędnicy podpisujący się pod pozwoleniem na budowę „CENTRUM” łącznie z całkowitą odpowiedzialnością z tym związaną. HAŃBA. To Ma być POLSKA. gdzie „dba się o każdego”, a w jaki to sposób się dba?

  Odpowiedz
  • 26 października 2016 o 13:06
   Permalink

   w najbliższej odległości znajdują się już bardzo duże centra handlowe itd. ??? gdzie te centra ??? bardzo proszę o taką informację, bo zupełnie nie wiem, o czym mowa ??? no chyba, że najbliższa okolica to ~20km… moim zdaniem w południowo-wschodniej części aglomeracji warszawskiej nie ma autostrad, dróg ekspresowych, skrzyżowań wielopoziomowych, mostów nad Wisłą też nie ma, jak i nie ma centrów, chyba że za takie uznać „wielką dziurę” czyli centrum, o które tak dziarsko od lat walczy p. Prezydenta Zbigniewa Szczepaniak, otwockie centrum handlowe „na miarę naszych możliwości”, najbliższe centrum, jakie dostrzegam, ok 8 km, to Biedronka+Top Market na skrzyżowaniu Reymonta i Żeromskiego, można śmiało powiedzieć, że, w otwockiej skali, to jest super-centrum-handlowe, zwłaszcza, że jest nawet i apteka, a ostatnio próbują otworzyć tam agencję pocztową! od nadmiaru sklepów, możliwości wyboru, usług wszelakich aż ciarki po plecach przechodzą :):) ja bardzo serdecznie poproszę o jakiś hipermarket, żebym mógł pojechać raz/ dwa razy na miesiąc i zrobić solidne zakupy, bez codziennego pomykania do osiedlowego sklepiku czy co 2-3 dni do Biedronki, bez jazdy do Mińska Mazowieckiego czy do Warszawy, a sklepiki w Otwocku niech sobie do jasnej cholery same poradzą, niech coś wymyślą, zamiast blokować innym działalność

   Odpowiedz
  • 8 stycznia 2017 o 12:26
   Permalink

   Czekamy na Kolorowe Życie gm Wiązowna
   Ożywienie dla regionu i gminy – znacząca poprawa infrastruktury drogowej ale tez wyzwanie dla władz gminy

   Odpowiedz
 • 2 września 2016 o 17:59
  Permalink

  Zagraniczny syf a nie centrum handlowe … Tyle w temacie…

  Odpowiedz
 • 3 września 2016 o 05:44
  Permalink

  Przecież nikt was nie będzie zmuszał do chodzenia do tego CH! Małe sklepiki nigdy nie zginą! Ludzie zawsze beda chodzili do mniejszych sklepow, przeciez nie kazdy ma czas chodzic wokol pulek w auchan….

  Odpowiedz
 • 3 września 2016 o 08:43
  Permalink

  Bardzo dobrze, niech się w końcu coś ruszy w tej okolicy! Nie chcemy być uzależnieni od Warszawy, dlatego takie miejsca powinny powstawać również tu!

  Odpowiedz
 • 17 września 2016 o 00:11
  Permalink

  Czy tylko widzisz czubek własnego nosa? Pomyśl ile ludzi z okolicy dzięki CH znajdzie pracę. Po za tym w centrum Wiązowny masz już market kacapa, a jakoś Zając i Odido nie zamyka z tego powodu sklepu i zauważ tylko ile ludzi do przyjeżdża. To raz , a dwa to jak masz kupić 3-4 produkty to gdzie pójdziesz??? do CH czy małego sklepiku?.

  Odpowiedz
 • 18 października 2016 o 14:54
  Permalink

  To centrum to potężna masakra. Taki moloch zniszczy tutejszą florę i faunę. Po co taki potężny moloch ja się pytam?!?

  Odpowiedz
 • 20 października 2016 o 10:56
  Permalink

  chodziły plotki, że obok centrum mają powstać bloki, prawda to?

  Odpowiedz
  • 25 października 2016 o 13:45
   Permalink

   Jaka flora ? Jaka fauna? Smierdzaca oczyszczalnia i Mienia i dziwki w krzakach ? Bedzie alternatywa dla Jartonu z cenami z ksiezyca.

   Odpowiedz
 • 19 marca 2017 o 13:00
  Permalink

  To pralnia , pieniędzy, nie widzicie tego, każdy z urzedasów przy korycie coś z tego ma ,,,,to pasożyty,,,

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.