Śmieciowe dożynki

Marszałek, starosta i prezydent nie przyjęli dożynkowego wieńca z odpadów, który przygotowali im protestujący mieszkańcy. To była już trzecia społeczna manifestacja przeciwko smrodowi z instalacji śmieciowych.

Kiedy w niedzielę, 4 września włodarze  bawili się podczas wojewódzkich dożynek na stadionie Otwockiego Klubu Sportowego, na ulicach miasta trwał społeczny protest przeciwko budowie i rozbudowie instalacji śmieciowych na składowisku Sater/Amest i w zakładzie Lekaro. Mieszkańcy Otwocka i okolic już po raz trzeci zebrali się, aby wyrazić stanowczy sprzeciw wobec prowadzenia śmieciowych biznesów, przez które dokuczają im trujące odory, uniemożliwiające normalne życie.

ZDJĘCIA: ALEKSANDRA CZAJKOWSKA
PEŁNA RELACJA Z IMPREZY W NAJNOWSZYM NUMERZE „LINII OTWOCKIEJ”

5 komentarzy do “Śmieciowe dożynki

 • 14 września 2016 o 11:37
  Permalink

  Nawiedzeni ludzie. Jak mozna glosic haslo Otwock uzdrowiskiem skoro nim nie jest juz kilkadziesiat lat. A co wiecej w okresie jesienno zimowym pewnie hajucja w tych swoich domach smieciami i starymi meblami. Ale „zapach” im przeszkadza….

  Odpowiedz
  • 15 września 2016 o 12:10
   Permalink

   Ktoś ci płaci za wypisywanie takich głupot?

   Odpowiedz
 • 14 września 2016 o 21:14
  Permalink

  Śmierdzi z wysypiska, władza nic nie robi, ludzie protestują, ale…. Na zdjęciach widać wiele osób mieszkających na osiedlu w Jabłonnie, niektórzy z nich mają psy, niektórzy codziennie chodzą na spacery ze swoimi ulubieńcami. Po co? Żeby pieski się wybiegały? Przecież każdy ma działkę, na której stoi dom. Oczywiście, że nie! Piesek musi się wysrać, u „sąsiada” pod bramą , a najlepiej na sąsiedniej ulicy, jak najdalej od własnej posesji. Z jednej strony osoby te biorą udział w proteście (i bardzo dobrze) bo śmierdzi z wysypiska i wszystkim nam to przeszkadza, a z drugiej ich psy zasrywają okolicę gdzie mieszkamy (i to nie jest już dobre) bo to też nam bardzo przeszkadza.

  Odpowiedz
 • 14 września 2016 o 23:01
  Permalink

  Głoszenie hasła w którym Otwock merytorycznie jest uzdrowiskiem ma na celu ukazanie woli mieszkańców. Chcieli by oni aby Otwock znowu stał się uzdrowiskiem, lub przynajmniej w tym kierunku się zmieniał. Większości mieszkańców zależy na życiu zgodnie z naturą. Nie oznacza to że Otwock jest uzdrowiskiem. 🙂 Pozdrawiam.

  Nie palimy śmieciami. Mieszkamy za to przy parku krajobrazowym w którym niczym bakteria powstało wysypisko śmieci, szerzący niesamowity odór. Słyszałam nawet że dzieci mieszkające w najbliższym otoczeniu śmietniska bardzo często wymiotują. Ponad to odór pojawia się w nocy aby przypadkiem żadne służby nie mogły zainterweniować.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.