Śmieciowe dożynki

Marszałek, starosta i prezydent nie przyjęli dożynkowego wieńca z odpadów, który przygotowali im protestujący mieszkańcy. To była już trzecia społeczna manifestacja przeciwko smrodowi z instalacji śmieciowych.

Kiedy w niedzielę, 4 września włodarze  bawili się podczas wojewódzkich dożynek na stadionie Otwockiego Klubu Sportowego, na ulicach miasta trwał społeczny protest przeciwko budowie i rozbudowie instalacji śmieciowych na składowisku Sater/Amest i w zakładzie Lekaro. Mieszkańcy Otwocka i okolic już po raz trzeci zebrali się, aby wyrazić stanowczy sprzeciw wobec prowadzenia śmieciowych biznesów, przez które dokuczają im trujące odory, uniemożliwiające normalne życie.

ZDJĘCIA: ALEKSANDRA CZAJKOWSKA
PEŁNA RELACJA Z IMPREZY W NAJNOWSZYM NUMERZE „LINII OTWOCKIEJ”

 • xyyz says:

  Głoszenie hasła w którym Otwock merytorycznie jest uzdrowiskiem ma na celu ukazanie woli mieszkańców. Chcieli by oni aby Otwock znowu stał się uzdrowiskiem, lub przynajmniej w tym kierunku się zmieniał. Większości mieszkańców zależy na życiu zgodnie z naturą. Nie oznacza to że Otwock jest uzdrowiskiem. 🙂 Pozdrawiam.

  Nie palimy śmieciami. Mieszkamy za to przy parku krajobrazowym w którym niczym bakteria powstało wysypisko śmieci, szerzący niesamowity odór. Słyszałam nawet że dzieci mieszkające w najbliższym otoczeniu śmietniska bardzo często wymiotują. Ponad to odór pojawia się w nocy aby przypadkiem żadne służby nie mogły zainterweniować.

 • Obserwator says:

  Śmierdzi z wysypiska, władza nic nie robi, ludzie protestują, ale…. Na zdjęciach widać wiele osób mieszkających na osiedlu w Jabłonnie, niektórzy z nich mają psy, niektórzy codziennie chodzą na spacery ze swoimi ulubieńcami. Po co? Żeby pieski się wybiegały? Przecież każdy ma działkę, na której stoi dom. Oczywiście, że nie! Piesek musi się wysrać, u “sąsiada” pod bramą , a najlepiej na sąsiedniej ulicy, jak najdalej od własnej posesji. Z jednej strony osoby te biorą udział w proteście (i bardzo dobrze) bo śmierdzi z wysypiska i wszystkim nam to przeszkadza, a z drugiej ich psy zasrywają okolicę gdzie mieszkamy (i to nie jest już dobre) bo to też nam bardzo przeszkadza.

 • gosc ze Srodborowa says:

  Nawiedzeni ludzie. Jak mozna glosic haslo Otwock uzdrowiskiem skoro nim nie jest juz kilkadziesiat lat. A co wiecej w okresie jesienno zimowym pewnie hajucja w tych swoich domach smieciami i starymi meblami. Ale “zapach” im przeszkadza….

  • rzeznik kleofas says:

   Ktoś ci płaci za wypisywanie takich głupot?

  • Mlokos says:

   Masz 100% racji. Popieram!

5 thoughts on “Śmieciowe dożynki”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl