Marszałek sypie groszem

Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku uzyska nowy sprzęt medyczny za ponad 1 mln zł. Za nowoczesną aparaturę zapłaci samorząd województwa mazowieckiego.

PATRYK SOWA

mclcpig

Rada Mazowsza przekazała do rozdysponowania otwockiemu szpitalowi 1,1 mln zł na nowy sprzęt medyczny. To będzie spory zastrzyk finansowy dla otwockiego szpitala  mieszczącego się przy ulicy Narutowicza 80. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup monitora medycznego, wideobronchoskopów (urządzeń służących do badania górnych dróg oddechowych), stołów: operacyjnego i zabiegowego oraz dwóch kotłów centralnego ogrzewania. Przyznana dotacja jest czwartą co do wielkości sumą, która będzie przekazana na rzecz jednego z mazowieckich szpitali przez wojewódzki samorząd. Największą dotację otrzyma Szpital Bródnowski (3,3 mln zł), a najmniejszą – Centrum Zdrowia im. prof. J. Mazurkiewicza w Pruszkowie (58 tys. zł).

Rada województwa mazowieckiego na ostatnim posiedzeniu przyjęła uchwałę, która pozwoli przekazać zaoszczędzone w budżecie środki, w wysokości około 16 mln zł, na cele społeczne. 14,5 mln zł przeznaczyła na modernizację wojewódzkiej służby zdrowia. Pozostała część zostanie wydana na propagowanie i rozwijanie kultury. Rozdysponowanie funduszy w taki sposób przyniesie szczególną korzyść szpitalom specjalistycznym.

– Placówki medyczne będą mogły zakupić niezbędny sprzęt: aparaturę rentgenowską, echokardiografy, bronchoskopy czy gastroskopy – wylicza marszałek wojewódzki Adam Struzik. –  Dodatkowe fundusze przeznaczamy także na placówki kulturalne, m.in. na ich prace remontowe – zapewnia szef mazowieckiego samorządu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.